Receptioner Medical

INFOSAN SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Clinica Oftalmologica Infosan Bucuresti angajaza o persoana in functia Receptioner Medical.
Cerinte:
•Persoană serioasă, implicată, ordonată, punctuală, atentă la detalii.
•Esențială este atitudinea pozitivă, conciliantă în relația cu pacienții.
•Deși nu obligatorie este de preferat o experiență de minimum 6 luni într-o pozitie similară. Un avantaj major este experiența în domeniul medical, mai ales cea în relaționarea cu pacienții, empatizarea cu aceștia.
•Excelente abilități de comunicare și de relaționare cu oamenii.
•Cunoștințe operare calculator.
•Cunoștințe de limba engleză – nivel mediu.
•Orientat catre lucrul in echipa
•Dornic sa asimileze noi informatii.

Descrierea jobului

- Raspunde cu profesionalism si amabilitate solicitarilor clientilor care se prezinta direct la receptie;
- Inregistreaza datele pacientului in baza actului de identitate si deschide fisa pacientului.
- Efectuaza programari la consultatii medicale de specialitate si operatii la cererea pacientilor sau a medicilor
- Confirma telefonic toate programarile din ziua urmatoare
- Ofera informatii pacientilor despre serviciile si programul medicilor;
- Ofera suport administrativ medicilor din clinica;
- Efectueaza plati ale comenzilor externe si incarca in contabilitate facturile
- Inregistreasa sugestiile si reclamatiile pacientilor conform procedurii
- Incaseaza contravaloarea serviciilor de care au beneficiat pacientii;
- Intocmeste borderourile zilnice si le transmite catre la serviciul financiar- contabil;
- Administreaza corespondenta on-line cu pacientii.

Spitalul de Oftalmologie Infosan este un centru de excelenta in chirurgia si tratarea strabismului, in cataracta congenitala si a adultului, insa tratam toate afectiunile din sfera oftalmologica si toate grupele de varsta.La noi veti regasi cea mai buna apartura, iar locatia este in centrul Bucurestiului.

Publicat 5 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022