de ani Fără Frică...

Publicat 07 Nov 2007 | Reactualizat 06 Dec 2007 | Expiră 07 Nov 2007

RECEPTIONER HOTEL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent studii liceale / student
- persoana energica, proactiva, increzatoare fortele proprii
- gandire pozitiva
- orientare catre clienti
- abilitati de comunicare eficienta, persuasiune,
- aptitudini de planificare si organizare
- cunostinte avansate de limbi straine: engleza/franceza

Descrierea jobului

- cunoaşte structura spatiilor de cazare, confortul, dotarea si tarifele în vigoare pentru fiecare spatiu de cazare in parte
- cunoaste şi urmăreste permanent prin documente operative camerele libere şi ocupate
- primeste comenzile pentru rezervari de locuri, inregistrându-le în evidenta hotelului
- preia de la client, la sosire, documentele de identificare pentru înregistrare în evidentele operative ale hotelului şi raspunde pentru completarea corectă a fiselor de anuntare a sosirii si plecarii
- tine evidentele operativ contabile si statistice necesare postului, asigura incasarea sumelor de la clienti conform normelor financiare
- preia toate solicitările clientilor (corespondenta, mesaje, presa, etc.) si organizează activitatea astfel incat cerintele sa fie satisfacute, etc.

Se ofera un pachet de beneficii motivant, instruire profesionala, posibilitatea dezvoltarii carierei si valorificarea potentialului profesional

Activand in domeniul ospitalitatii, Grupul de firme Galtour&Dunarea este una dintre cele mai importante companii private din Galati care pune la dispozitia clientilor o oferta integrata de serviciii turistice. Locatiile grupului de firme Galtour&Dunarea reprezinta alegerea unui numar mare de clienti din cele mai diverse categorii: calatori in interes de afaceri, grupuri de turisti si turisti individuali, companii care solicita servicii complexe pentru organizarea de conferinte, persoane fizice, care beneficiaza astfel de excelenta amplasare in centrul orasului si apropierea de toate facilitatile necesare.

Expirat
RECEPTIONER HOTEL  -  GRUPUL DE FIRME GALTOUR &DUNAREA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles