Receptioner Hotel

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Foarte bune abilitati de comunicare si prezenta agreabila.
  • Rezistenta la lucru in conditii de stres si la lucrul in ture, experienta de lucru pe tura de noapte reprezinta un avantaj.
  • Cunostinte de operare Windows, Microsoft Office, cunoasterea programului Fidelio reprezinta un avantaj.
  • Cunoasterea limbii engleze obligatorie (scris, citit, vorbit), a doua limba reprezinta un avantaj.
  • Abilitati de relationare, lucru in echipa.
  • Abilitati foarte bune de planificare si organizare.
  • Adaptabilitate, rabdare, atentie la detalii, dorinta de a invata lucruri noi.
  • Proactivitate, capacitatea de a gasi solutii, initiativa, optimism.
  • Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile, abilitatea de a desfasura mai multe sarcini in acelasi timp.

Descrierea jobului

  • Intampina oaspetii hotelului si proceseaza cu rapiditate cerintele acestora. Efectueaza operatiile legate de check-in/check-out (verificare documente, incasare serviciu).
  • Promoveaza serviciile oferite clientilor.
  • Este disponibil(a) pentru a raspunde cerintelor oaspetilor cu privire la informatii despre hotel sau servicii conexe.
  • Negociaza tarifele pentru clienti in limitele stabilite.
  • Intocmeste documentele necesare serviciilor oferite.

Unirea Hotel & SPA este un brand de referință în industria ospitalității din zona în care activează, având o tradiție de peste 50 de ani în acest domeniu.

Publicat 16 mai 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos