Recepționer Hotel/Guest Service Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Student sau absolvent de studii superioare (în domeniul turismului ar fi un avantaj)
  • Cunoașterea limbii engleze
  • Abilități de comunicare și negociere
  • Abilități de operare pe calculator
  • Abilităţi de planificare şi organizare
  • Adaptabilitate și orientare spre client
  • Prezență plăcută, deschidere la nou, motivație
  • Adaptarea la un program de lucru in ture de 12 cu 24; 12 cu 48, inclusiv ture de noapte;

Descrierea jobului

  • Preluarea şi înregistrarea rezervărilor;
  • Întâmpinarea şi cazarea clienţilor;
  • Gestionarea cazărilor în programul informatic de gestiune hotelieră;
  • Promovarea serviciilor hotelului;
  • Comunicarea cu alte departamente din cadrul hotelului;
  • Soluţionarea solicitărilor clienţilor;
  • Atribuții de facturare, încasare, emitere documente fiscale;

Beneficii:

  • Mediu de lucru stabil, plăcut;
  • Training de formare și suport permanent în activitatea desfășurată;
  • Posibilitatea dezvoltării profesionale în domeniul hotelier si in cadrul unui lant hotelier international.
  • Pachet salarial atractiv
  • Pachet medical clinica privată
  • Reduceri substantiale la cazare si masa in Hilton WorldWide
  • Condiții de lucru plăcute, într-o echipă profesionistă
  • Bonusuri de Paste si Craciun
  • Bonus recomandare
  • Bonus fidelitate
  • Zile concediu odihna in plus in functie de vechimea in companie
  • 50% discount acces zona spa
  • Discount organizare diferite evenimente in cadrul companiei
  • Acces platforma traininguri online Hilton University
  • Masa calda

Hotelul DoubleTree by Hilton Cluj – City Plaza este localizat în centrul orașului Cluj-Napoca, într-o zonă liniștită. Situat în imediata apropiere a Parcului Central, a Primăriei Cluj-Napoca și a centrului istoric, hotelul oferă acces rapid către cele mai importante obiective turistice din oraș.
La DoubleTree by Hilton Cluj – City Plaza ne face plăcere să le spunem tuturor oaspeților noștri ”Bine ați venit!”, oferindu-le un fursec de ciocolată cald încă de la check-in.
Hotelul nostru pune la dispoziția oaspeților 84 de camere și apartamente, 3 săli de evenimente, 2 restaurante, un bar și o zonă de relaxare panoramică cu piscină, saună, fitness și servicii de masaj.
Publicat 28 sept. 2021 Expiră 28 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos