RECEPTIONER/A

JFD MEDICAL SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Daca iti doresti sa faci parte dintr-o echipa frumoasa, in care respectul reciproc este cuvant de ordine si ai experienta in receptia unei clinici medicale (sau spital) te asteptam alaturi de noi!
Ne mai dorim de la tine sa fii :

  • sa fii o persoana politicoasa , serioasa, punctuala, discreta,atitudine pozitiva si proactiva
  • sa ai capacitate de planificare si organizare;
  • sa ai orientare catre satisfacerea nevoilor pacientilor si catre rezultate;
  • sa ai disponibilitate pentru program in ture si 2 sambete pe luna.
  • sa cunosti Limba engleza - nivel intermediar

Descrierea jobului

Receptia clinicii reprezinta interfata cu pacientii, atat pe domeniul medical - estetic cat si de cosmetica profesionala. Receptioner/a este un membru important el echipei, care transmite pacientilor informatiile intr-o maniera corecta, dar cu distinctie si eleganta, dupa cum este intreaga atmosfera a clinicii.

Apreciem ca foarte importanta experienta ta in receptie de pana acum si ne asteptam sa ai deschiderea si dorinta de a invata si lucruri noi, specifice clinicii noastre!

Dintre responsabilitatile uzuale, mentionam:

  • Realizeaza programarea pacientilor in incinta centrului, prin e-mail,telefon sau whatsapp;
  • Se asigura ca pacientii primesc raspunsuri la solicitarile emise, in timp util conform procedurilor de lucru;
  • Se ocupa de taxarea serviciilor medicale prestate in centru si de emiterea facturilor fiscale aferente, inclusiv inchideri de zi;
  • Se asigura ca toata documentatia ce insoteste fisa medicala a pacientul este completata conform standardelor de lucru din clinica;
  • Se asigura de respectarea protocoalelor.
  • Orientare catre client;
  • Protocol
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Atentie la detalii;
  • Experienta anterioara intr-o pozitie similara poate constitui avantaj
  • Cunostinte medii de utilizare a calculatorului internet, aplicatiile Word, Excel;
  • Studii liceale finalizate;

Descrierea companiei

Clinica privata de medicina si chirurgie estetica.
Clinica si-a castigat un statut de clinica premium, in topul clinicilor estetice din Bucuresti si chiar din tara, cu pacienti atat din Romania cat si din strainatate. O dovada in acest sens este si faptul ca un numar important de vedete au acordat incredere clinicii noastre.
Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022