Receptioner(a)

SC Cafe Mollo SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 1600 - 2100 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta anterioara in industria hoteliera- reprezinta un avantaj
  • Certificat calificare (receptioner hotel ) – reprezinta un avantaj
  • Capacitatea de a lucra in ture si in weekend-uri
  • Nivel limba engleza – fluent
  • Cunostinta unei alte limbi de circulatie internationala - reprezinta un avantaj
  • Foarte bune cunoştinţe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel)

Descrierea jobului

  • Intampinarea oaspetilor hotelului intr-o maniera ospitaliera.
  • Este responsabila de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora.
  • Verificarea listei de sosiri si urmarirea cerintelor speciale ale oaspetilor.
  • Promovarea hotelului si mentinerea unei atmosfere de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucrul in echipa.
  • Preluarea rezervarilor telefonice.
  • Indeplinirea tuturor cererilor clientilor si furnizarea tuturor serviciilor disponibile prin colaborarea cu angajatii Housekeeping.
  • Atribuirea camerelor si pregatirea cartelelor de acces in camere pentru oaspeti.
  • Urmarirea si verificarea evolutiei sosirilor, actualizarea fiselor de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata.
  • Cunoasterea in orice moment a statutului si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare.

Descrierea companiei

  • Mediu de lucru placut si motivant
  • Echipa tanara si profesionista
  • Salariu atractiv
Publicat 1 oct. 2021 Reactualizat 29 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos