Publicat 08 Iun 2019 | Expiră 08 Iul 2019

Recepţioner - Palatul Brukenthal din Avrig

1 post

Candidatul ideal

- Studii medii, sau superioare;
- Cunoștințe de limbi străine (engleza - obligatoriu), operare calculator, telefonie;
- Abilități excelente de comunicare și relaționare.
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (scris și oral);
- Personalitate amabilă, prietenoasă, cu abilități excelente de comunicare;
- Abilități bune de organizare și multitasking;
- Abilitate de a gestiona eficient situațiile imprevizibile;
- Disponibilitate de a lucra în timpul weekendului și de sărbători;

- Experiența anterioară în domeniu va constitui un avantaj;

Descrierea jobului

- Asigură activitatea de oferire a informațiilor generale pentru public;
- Întocmește planului fondului necesar protocolului;
- Păstrează confidențialitatea tuturor informațiilor referitoare la organizație;
- Duce la îndeplinire orice sarcină trasată de superiorul direct sau directorul general;
- Răspunde de preluarea și buna circulație a corespondenței sosită pe adresa firmei (plicuri, faxuri, oferte);
- Preia toate apelurile telefonice și le direcționează în funcție de cererea interlocutorului, aflând identitatea acestuia pe care trebuie să o comunice;
- Furnizează cu amabilitate informațiile solicitate;
- Răspunde de înregistrarea documentelor redactate și de evidența lor;
- Asigură arhivarea în ordine a documentelor care îi sunt înmânate;
- Gestionează sistemele de management a fluxului de clienți;
- Îndeplinește procedura de înregistrare a rezervărilor, check-inul și check-outul clienților;
- Gestionează plățile făcute de clienții hotelului, atât pentru servicii de cazare, cât și pentru servicii adiționale;
- Eliberează facturi în conformitate cu cerințele clienților și cu prevederile fiscale din România;
- Asigură completarea fișelor de anunțare a sosirii și plecării clienților;
- Face programul de lucru pentru personalul de recepție;
- Stabilește tarifele de cazare, cu aprobarea managerului operațional;
- Răspunde la apeluri și mailuri venite pe telefonu/adresa telefonică a hotelului;
- Deservește clienții la cel mai înalt nivel;
- Comunică eficient cu celelalte departamente ale hotelului pentru a asigura o deservire de calitate, a clienților;
- Gestionează plângerile clienților și cerințele specifice ale acestora;
- Rezolvă eficient situațiile imprevizibile;

Reședința de vară de odinioară a lui Samuel von Brukenthal a fost trezită în anul 2011 din somnul ei adânc, renovata respectand ideile si viziunea lui Brukental si redata publicului larg. Palatul baroc este clădirea dominantă a reședinței de vară. Este situat pe o terasă de 12 metri deasupra Văii Oltului, în punctul cel mai ridicat al orașului Avrig. Acesta oferă servicii de cazare, masă şi organizare evenimente.

Recepţioner - Palatul Brukenthal din Avrig  -  S.C. KLINGEIS CONSULTING S.R.L.