Quality Team Leader

FM ROMANIA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

FM Logistic angajeaza Quality Team Leader in locatia din Dragomiresti Vale, Ilfov.

Vei mentine programele de calitate, standardele si activitatile de imbunatatire in cadrul organizatiei si vei urmari eficienta si calitatea muncii printr-un management adecvat al echipei de controlori calitate. De asemenea, vei avea si rolul de Responsabil SSM in cadrul companiei.

Cerinte:
  • Cunoasterea fluxurilor activitatii dintr-un depozit
  • Cursuri de specialitate
  • Orientat(a) pe detalii
  • Abilitati excelente de comunicare/interactiune
  • Focusat (a) pe rezolvarea problemelor
  • Experienta profesionala: minimum 1-2 ani in domeniu si in supervizarea, coordonarea unei echipe

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati ale acestui rol sunt:
  • Mentine si supravegheaza sistemele de detectie neconformitati;
  • Supravegheaza si gestioneaza documentele calitatii;
  • Mentine si imbunatateste sistemul de audit;
  • Coordoneaza implementarea actiunilor corective si preventive;
  • Investigheaza si rezolva reclamatiile de la client si incidentele de calitate;
  • Coordoneaza retragerile produselor clientului de pe piata;
  • Coordoneaza eficient echipa pe care o are in subordine
  • Planifica, organizeaza si supervizeaza indeplinirea sarcinilor specifice depozitului in cadrul echipei de controlori calitate din subordine;
  • Intocmeste rapoarte si analize legate de timpul de lucru, neconformitati, productivitatea muncii, verificarea paletilor, indicatorii de performanta referitori la calitate;
  • Se asigura ca bunurile incredintate personalului din subordine (bunuri, materiale de lucru) sunt utilizate corespunzator si se afla in bune conditii;
  • Asigura un standard de calitate adecvat al cooperarii sale si al colaborarii intre angajatii pe care ii are in subordine si ceilalti angajati ai FM Romania;
  • Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor;
  • Intocmirea fiselor individuale privind protectia muncii la angajare si efectuarea instructajului introductiv general;
  • Identificarea, inregistrarea si raportarea riscurilor si problemelor care apar in timpul procesului de lucru;
  • Asigurarea informarii si instruirii lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii la locul de munca;
  • Elaborarea rapoartelor privind incidente/accidente, in conformitate cu prevederile legale;
  • Organizarea corespunzatoare a instruirii personalului.

Fondată în Franța în 1967, FM Logistic este o companie de logistică independentă, de familie, care a înregistrat venituri de 1,43 miliarde de euro în anul fiscal 2019 - 2020. Este activă în 14 țări din Europa, Asia și America Latină (Brazilia) și numără peste 27.500 de angajați.

FM Logistic investește în inovație pentru a oferi servicii de logistică care răspund la schimbarea comportamentului consumatorilor, creșterea comerțului electronic, distribuția omnicanal și sustenabilitate. FM Logistic deservește un portofoliu echilibrat de companii internaționale și locale din domenii precum FMCG, retail, produse cosmetice, industrie și domeniul medical.

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 17 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos