Publicat 17 Iul 2019 | Reactualizat 16 Aug 2019 | Expiră 17 Aug 2019

Quality Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul Ideal:
Minim 4 ani experienta in domeniul automotive.
Experienta cu: Lean-Six Sigma, FMEA, Control Plan, Ishikawa, QRQC, PQCT, Analiza Pareto, Raport 8D, 5 Why, Kaizen, (Core tools).
Orientare spre client.
Capacitatea de a lucra independent si proactiv.
Capacitate de analiza si sinteza
Capacitate de comunicare si gandire analitica
Persoana organizata , motivata si disciplinata
Capacitate in a lua decizii si intelegere a impactului asupra activitati
Cunoastere pachet MS-Office
Experienta utilizare ERP.
Cunoasterea limbii engleze scris si vorbit la nivel avansat.
Certificat de auditor intern ISO 9001.
Jucator de echipa.

Descrierea jobului

- Rezolvarea incidentelor şi reclamaţiilor de calitate, analiza reclamatiilor;
- Cunoasterea si comunicarea in companie a cerintelor de calitate ale clientului;
- Implementarea în producţie a cerinţelor specifice clientului;
- Asigurarea comunicarii cu clientul ;
- Monitorizarea continua a obiectivelor de calitate ;
- Pilotarea echipelor de analiza a incidentelor/reclamatiilor ;
- Tratarea reclamatiilor;
- Urmarirea si asigurarea rezolvarii actiunilor corective si a neconformitatilor depistate intern;
- Asigura instruirea specifica si coordonarea personalului din departamentul calitate;
- Urmareste dotarea, verificarea periodica si utilizarea dispozitivelor de masurare si monitorizare;
- Coordonator echipa multidisciplinara FMEA & Plan de control.
- Intocmirea raportărilor cu privire la indicatorii de calitate;
- Efectuarea de Audituri Interne process / produs si sistem.

Fondată iniţial în 1999, Eurosport DHS SA şi-a pus amprenta în mod reprezentativ de-a lungul istoriei sale asupra industriei de ciclism din România. Fiind unul dintre primii producători de biciclete şi având propriul brand de biciclete din România, şi-a clădit reputaţia ca trend setter în acest domeniu.
A început cu mai puţin de 100 de angajaţi ajungand in prezent la aproximativ 400 de angajati. Capacitatea de producţie este doar una dintre ariile dezvoltate de Eurosport DHS. Compania a continuat să fie unul dintre creatorii şi dezvoltatorii din industria de ciclism, aflându-se în constantă îmbunătăţire şi reinventare.
Acum, după 20 ani de investiţii şi dezvoltare, Eurosport DHS este o companie în plină extindere pe plan internaţional, . Compania contribuie la ora actuală la nominalizarea României ca fiind cea de-a patra piaţă de export din Europa oferind, în acelaşi timp, brand-uri personalizate pentru reţeaua de distribuţie locală şi internaţională.

DHS- Viata in miscare!

Expirat
Quality Manager  -  S.C. Eurosport DHS S.A.