Quality Engineer

MIELE TEHNICA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare: Electronica, automatizari sau mecatronica;
  • Experienta in domeniu: minim 1 an;
  • Cunoștințe foarte bune de limba Engleză;
  • Limba Germana este un plus;
  • Atentie la detalii;
  • Seriozitate, adaptabilitate rapida, atitudine pozitiva;
  • Capacitatea de a intelege informatii de specialitate;
  • Aptitudini de organizare;
  • Capacitate de invatare rapida;
  • Capacitati comunicationale si relationale.

Descrierea jobului

  • Realizeaza omologariile in cadrul noilor produse;
  • Realizeaza in SAP planurile de inspectie pentru semi / finitele care urmeaza sa se produca;
  • Aplica standardul IPC pentru verificariile specifice (semifinite si finite);
  • Efectueaza auditurile de produs, de linie si de proces;
  • Realizeaza statisticiile de calitate;
  • Urmareste si monitorizeaza inchiderea planurilor de masuri;
  • Intocmeste rapoartele si documentele necesare desfasurarii activitatii;
  • Scolarizeaza personalul direct referitor la obiectivele calitatii, probleme legate de calitate, instructiuni de verificare;
  • Verifica si optimizeaza proceduriile de verificare;
  • Blocheaza respectiv valideaza componentele, produsele si procesele;
  • Prelucreaza reclamatiile impreuna cu celelalte departamente;
  • Foloseste sistemul de trasabilitate IntraFactory pentru realizarea si utilizarea rapoartelor necesare desfasurarii activitatii proprii sau pentru departamentele suport;
  • Valideaza vizual lipiturile componentelor expirate, informeaza partiile interesate, blocare dupa caz respectiv adauga componentele in lista materialelor de trimis in GTE pentru realizarea testelor de solderabilitate;
  • Verifica componentele in conformitate cu data sheet / SAP;
  • Blocheaza stocurile neconforme fizic si in SAP;
  • Monitorizeaza & evalueaza & Identifica materialele care sunt inregistrate in aria de material suspect;
  • Sprijina activ celelalte departamente in cazul optimizarii proceselor si a modului de lucru;
  • Initiaza si participa activ in cadrul proiectelor desfasurate la nivel de companie pentru imbunatatirea proceselor existente.

Descrierea companiei

Miele - Premium brand de peste 120 de ani.

Miele este prezentă în Brașov din anul 2009 cu o fabrică de producție ce asigură grupului necesarul de componente electronice şi subansambluri pentru unităţile de control ale aparatelor electrocasnice inteligente și cu un departament de Dezvoltare Software si Hardware în cadrul căruia sunt realizate programe software pentru o gamă variată de electrocasnice și produse profesionale Miele.

Filozofia noastră “Immer besser - Întotdeauna mai bine”, ne determină să continuăm să dezvoltăm și să realizăm produse de înaltă calitate. “Noi la Miele ne dezvoltăm pentru a avea o experiență premium”– aceasta este viziunea noastră în Brașov, viziune care ne călăuzește în activitatea zilnică.

Brandul premium Miele s-a consolidat pe încredere și respect, valori care ne recomandă drept un angajator dorit și în România.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 8 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos