Quality Documentation Specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Requirements:
* Absolvent de Liceu/Scoala Postliceala Tehnica;
* Cunostinte practice de utilizare a dispozitivelor de masurare si monitorizare;
* Cunostinte de operare PC, MS Office;
* Cunostinte de desen tehnic industrial (citire desene, dimensiuni geometrice / tolerante);
* Abilitatea de a lucra in echipa si autonom;
* Cunostinte de limba Engleza reprezinta un plus;
* Cunostinte si experienta in lucrul cu sistemele ERP reprezinta un plus.

Descrierea jobului

Description:
* Asigura eliberarea produselor calificate in urma testelor si incercarilor planificate in conformitate cu cerintele pentru produs. Intocmeste documentatia de atestare a calitatii pentru produsele fabricate.
* Asigura corectitudinea si completitudinea pachetului de documentatie aferent produsului de livrat.
* Asigura disponibilitatea pachetului de documentatie conform cu modalitatile agreate / solicitate. Parte din echipa pentru inspectiile de secunda si terta parte pentru proiecte.
* Asigura suport pentru administrarea activitatii de calibrare si verificare metrologica a echipamentelor de masurare si monitorizare.
* Analizeaza rezultatele inspectiilor si incercarilor si sa furnizeze datele si informatiile rezultate functiilor interesate.
* Urmareste implementarea corectiilor / actiunilor corective decise.

Responsibilities:
* Efectueaza inspectiile si incercarile aferente produsului fabricat, in conformitate cu planul calitatii si/sau alte specificatii definite, pentru verificarea conformitatii acestuia cu cerintele specificate;
* Colaboreaza cu functiile implicate din organizatie la imbunatatirea calitatii produsului fabricat;
* Participa la / efectueaza identificarea produsului neconform in conformitate cu cerintele specificate;
* Inregistreaza datele si informatiile privitoare la inspectiile / incercarile efectuate si le comunica functiilor interesate;
* Transfera in format electronic documentele de atestare a calitatii furnizate de furnizori, pentru asigurarea trasabilitatii conform cerintelor specificate;
* Participa la imbunatatirea continua proceselor de control al calitatii si a proceselor si activitatilor efectuate;
* Colaboreaza cu functiile implicate la imbunatatirea procesului de emitere a documentatiei de atestare a calitatii pentru produsele fabricate;
* Colaboreaza cu celelalte departamente si cu birourile de vanzari pentru a asigura corectitudinea si completitudinea documentatiei aferente produsului la termenele stabilite, in formatul si locatiile solicitate;
* Efectueaza actiunile aferente, atribuite, din cadrul procesului de modificare a specificatiilor, pentru actualizarea parametrilor din ERP System si a documentelor utilizate in procesul de inspectie
* Respecta prevederile procedurilor documentate ale sistemului de management al calitatii, aferente activitatilor desfasurate;
* Pregateste documentatia pentru produse in conformitate cu procedurile interne, utilizand instrumentele disponibile;
* Se asigura ca echipamentele folosite sunt calibrate; initiaza activitatile de calibrare cu furnizori agreati conform termenelor stabilite pentru fiecare tip de echipament;

At Emerson, we are innovators and problem-solvers, focused on a common purpose: leaving our world in a better place than we found it. Each and every day, our foundational values—integrity, safety and quality, supporting our people, customer focus, continuous improvement, collaboration and innovation—inform every decision we make and empower our employees to keep reaching higher. As a global technology and engineering leader, we provide groundbreaking solutions for customers in industrial, commercial, and residential markets. Our Emerson Automation Solutions business helps process, hybrid, and discrete manufacturers maximize production and protect personnel and the environment while optimizing their energy and operating costs. Our Emerson Commercial & Residential Solutions business helps ensure human comfort and health, protect food quality and safety, advance energy efficiency and create sustainable infrastructure. Emerson, a Fortune 500 company with $15.3 billion in sales and 200 manufacturing locations worldwide, is committed to helping employees grow and thrive throughout their careers. Whether you’re an established professional looking for a career change, an undergraduate student exploring options or a recent MBA graduate, you’ll find a variety of opportunities at Emerson. Join our team and start your journey today.
Publicat 12 oct. 2021 Reactualizat 9 nov. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos