Publicat 21 Aug 2019 | Expiră 20 Sep 2019

Quality and Compliance manager, Magurele-Ilfov

1 post

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui Quality and Compliance manager care sa coordoneze intreaga activitate de management al calitatii, dar si sa asigure conformarea cu normele legale.

Scopul unui manager de calitate este sa se concentreze pe implementarea practicilor de cea mai buna valoare pentru procesele si procedurile de calitate.

Ai urmatoarele ingrediente secrete?

Cunoasterea aprofundata a standardului ISO 9001-2015. ( Cunoasterea standardului ISO 14001-2004 reprezinta un avantaj) ;

Experienta in implementarea, mentinerea si imbunatatirea Sistemului de Management al Calitatii (SMC);

Experienta in lucru cu echipa de management, inclusiv Top Management, pentru implementarea celor mai eficace actiuni de imbunatatire a SMC;

Experienta operare PC – MS Office; Cunostinte de Java, HTML constituie un avantaj;

Abilități excelente de comunicare verbală si scrisă in limba engleza;

Experienta in instruirea angajatilor;

Disponibilitatea de a calatorii;

Experienta in domeniul calitatii si in cel al conformitatii minimum 3 ani;

Certificare in Compliance;

Descrierea jobului

Cu ce completam noi reteta?

Un mediu de lucru dinamic si creativ. Nicio zi nu va semana cu cealalta.

Oportunitatea de a folosi propriile abilitati si competente profesionale intr-un mediu in continua dezvoltare.

Responsabilitati cheie privind calitatea:

Coordonează întrega activitate de management al calităţii in Urgent Cargus, în conformitate cu prevederile standardului ISO 9001 -2015 pentru sisteme de management al calităţii, legislaţia specifică în vigoare şi procedurile interne ale companiei;
Mentine certificarea sistemului calitatii cu organisme acreditate in acest sens;
Gestionează, menţine şi îmbunătăţeşte sistemul de management al calităţii; elaboreaza/actualizeaza procedurile interne impreuna cu departamentele implicate;
Întocmeşte planul anual de auditare internă locală;
Coordonează pregătirea şi desfăşurarea inspecţiilor, organizeaza auditurile interne si externe referitoare la managementul calităţii;
Realizeaza analize ale neconformitatilor si analize de risc, propune si implementeaza masuri de imbunatatire;
Coordonează integrarea cerinţelor sistemului de calitate al organizaţiei la nivelul tuturor proceselor desfăşurate în organizaţie;
Planifică resursele (financiare şi umane) necesare pentru menţinerea şi îmbunătăţirea sistemului de management al calităţii.

Responsabilitati cheie privind conformitatea:

Asigura conformarea cu normele legale, in special respectarea acelor norme a căror încălcare ar genera riscuri majore specifice pentru companie;
Coordoneaza procesul de identificare a riscurilor companiei, realizeaza si actualizeaza permanent Registrul de Riscuri, stabileste si indeplineste planul de masuri;
Coordoneaza procesul de realizare si actualizare a Planului de Asigurare a continuitatii afacerii;
Dezvolta si mentine un sistem de prevenire si control a eventualelor non-conformitati cu procedurile legale sau cu cele interne;
Implementeaza si monitorizeaza standardul de control intern managerial si programe de dezvoltare a programelor de control managerial intern;
Identifica eventualele probleme de non-conformitate si ofera modalitati de rezolvare si instruire;
Dezvolta si implementeaza coduri, ghiduri si proceduri de comportament etic.

Urgent Cargus este una dintre cele mai mari companii de pe piața de curierat intern din Romania, realizată in 2014 prin fuziunea a două dintre cele mai importante companii de curierat din Romania: Urgent Curier și Cargus International. Cu peste 25 ani experiență in piața de curierat romanească, Urgent Cargus deține și utilizează singura rețea națională de 133 centre și depozite, o flotă de peste 2600 vehicule și peste 3000 de angajați și colaboratori. Pentru a oferi cele mai bune servicii clienților clasici și din e-commerce, Urgent Cargus investește constant in modernizarea flotei și a echipamentelor, precum și in pregătirea profesională a oamenilor săi.

Privește spre viitor cu încredere și energie venind la noi in echipă!

Mai puternici impreună!

Pentru mai multe informații despre Urgent Cargus, vizitați www.urgentcargus.ro și pagina de Facebook Urgent Cargus SRL.

Quality and Compliance manager, Magurele-Ilfov  -  Urgent Cargus SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles