QA Tester

Omega Trust - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta specifica relevanta într-o pozitie similara (testare aplicatii software din perspectiva functionalitatii, identificarea posibilelor erori, analiza probleme, recomandare solutii, identificare, definire si implementare solutii de optimizare – 5 ani.

Constituie un avantaj cunostintele legate de testare automata: cunoastere tool-uri de testare automata, scriere scripturi de testare automata, cunoastere tooluri de testare de performanta (Jmeter) si de securitate;

Constituie un avantaj cunostintele despre sisteme de operare, baze de date, tehnologii de dezvoltare software, retele.

Certificarea ISTQB constituie un avantaj

Descrierea jobului

Concepe planuri de teste pentru testarea unui produs software;
Efectueaza testarea conform planului de test;
Raporteaza anomaliile gasite;
Elaboreaza rapoarte de testare;

OMEGA Trust este o companie specializata in furnizarea serviciilor de audit si consultanta in domeniul tehnologiei informatiei. Compania are clienti din sectoare diverse: Banca Nationala a Romaniei, Bursa de Valori Bucuresti, Altex, BCR, ING, ANAF, Huawei Romania dar si din strainatate: Huawei Elvetia, Surise Elvetia, DOT GOV Statele Unite ale Americii, Centrul de E- guvernare din Republica Moldova.
Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos