Publicat 13 Ian 2021 | Reactualizat 17 Ian 2021 | Expiră 12 Feb 2021

QA tester: testare manuala si automata (Java Script)

2 posturi

Candidatul ideal

Educație:

  • cursuri de specializare în domeniu;
  • studii terminate la o facultate cu profil tehnic (Informatică, Automatica si calculatoare. Informatica economica etc.);

Know-How:

  • la inceput va predomina partea de testare manuala, urmand ca pe parcurs, dupa cateva luni, candidatul sa aiba capacitatea de a automatiza o parte a testelor intr-un procent cat mai mare posibil, existand totusi posibilitatea de a testa 50% manual si 50% automat ;
  • cunoașterea proceselor de testare si a ciclului de viata al dezvoltarii software ;
  • capacitatea de a automatiza test-case-uri folosind: Javascript, Gherkin;
  • cunoștințe solide dе operare PC: browsere web, MS Office, Windows;
  • experiență în Agile și în integrarea continuă;
  • se va lucra cu Jira, XRay, Visual Studio Code, Git, Jenkins ;
  • cunoștințe de limbaje de programare: Javascript;
  • cunoștințe de baze de date SQL;

Reprezintă un avantaj:

  • cunoașterea limbii franceze;
  • cunoștințe în domeniul Supply Chain;

Personalitate:

  • pasionat/ă de acest domeniu, cu o gândire logică și analitică;
  • motivat/ă în a se implica și a contribui la dezvoltarea proiectului;
  • atenție la detalii, abilități de comunicare;
  • capacitatea de a lucra cu ușurință pe mai multe proiecte;
  • candidatul ideal ar trebui sa fie autonom in a-si indeplini task-urile atunci cand are la dispozitie toate informatiile necesare ;
  • intreprinzatoare si capabila in a gasi solutii la problemele ivite ;

Limbi vorbite:

  • fluent în Engleză (obligatoriu);

Descrierea jobului

Responsabilitati principale

  • analiza si crearea cazurilor de testare ;
  • executarea manuală a cazurilor de testare;
  • conceperea și automatizarea cazurilor de test;
  • gestionarea efectuării unor campanii de testare;
  • analiza rezultatelor testelor;
  • investigare, analiză și rezolvarea problemelor găsite în timpul testării;
  • urmărirea corecțiilor cu echipele de dezvoltare;
  • efectuarea mentenanței testelor automate;
  • acordarea unui status versiunilor de producție ce urmează a fi livrate;
  • teste generale pentru funcționalitatea aplicației;
  • teste de performanță pe un volum mare de date;

De ce sa lucrezi cu noi?

  • mediu de lucru internațional, modern și profesionist;
  • metode de lucru moderne (Agile, SAFE), pe tehnologii moderne
  • vei avea oportunitatea dе a te forma și dezvolta profesional;
  • oferim bonuri de masă;
  • abonament la o clinică privată de sănătate din Cluj;
  • Team-building-uri;
  • salariu atractiv.

26 octombrie 2020 Generix Group, editor de soluții de aplicații SaaS pentru ecosisteme industriale, logistice și de vânzare cu amănuntul, își accelerează investițiile în cercetare și dezvoltare și anunță crearea Generix Soft Group România SRL cu un numar de 85 de angajati, un centru de competență inginerie software cu sediul în Cluj-Napoca, centru tehnologic și plămân economic situat în nord-vestul țării.
Suntem prezenți în peste 60 de țări, grație filialelor noastre și rețelei noastre de parteneri. Soluțiile noastre SaaS sunt utilizate de aproape 6.000 de companii din întreaga lume. Cei 750 de angajați ai grupului sprijină zilnic clienți precum Carrefour, Danone, FM Logistic, Stonewall Kitchen, Marucci Sports, Agropur și chiar Domino's Pizza în transformarea digitală a lanțului de aprovizionare.

QA tester: testare manuala si automata (Java Script)  -  Generix Soft Group Romania S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles