Publicat 29 Ian 2019 | Reactualizat 28 Feb 2019 | Expiră 01 Mar 2019

QA Software Tester - București

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce căutăm:

  • OAMENI inteligenți, pasionați si cu aptitudine pentru Testare;
  • Experiență în proiecte reale;
  • Dorința de a lucra cu tehnologii noi;
  • Dorința de a invăța și progresa constant;
  • Autonomie, ownership. Odată primit taskul, te organizezi singur și îl finalizezi cu succes.
Cerințe:
  • Absolvent de studii superiare;
  • Cunoştinţe relevante Issue Tracking & Bug Management;
  • Cunoştinţe bune de limba engleză si limba română;
Reprezintă un avantaj:
  • Absolvent al unei facultăţi tehnice;
  • Experienţă în testare automată şi aplicaţii de automatizare a testării;
  • Cel puțin 2 ani experienţă în testarea aplicaţiilor software sau programare;
  • Cunoştinţe relevante Software Life Cycle;
  • Cunoștiințe creare Test Case-uri;

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale:

  • Dezvolţi planuri de teste şi scenarii de testare pentru aplicaţii complexe bazate pe documentul de Specificaţii Functionale;
  • Participi împreună cu echipa de dezvoltare la elaborarea specificaţiilor funcţionale;
  • Testare Manuala, Smoke, Regresie, Maintenance;
  • Identifici, raportezi şi gestionezi defectele;
  • Gestionezi Platforma de Mentenanta Probleme şi escaladezi mai departe problema la echipa de dezvoltare responsabilă;
  • Comunici cu echipele de dezvoltare pentru rezolvarea şi închiderea defectelor;
  • Găseşti noi soluţii, abordări şi tehnologii de testare.

Cu ce tehnologii lucrăm:
.Net Framework, C#, ASP.NET (MVC & WebForms), WPF, WCF, WWF, Entity Framework, SQL Server, Reporting Services, SharePoint, SQL Server SSAS & SSIS, C++, WIX, HTML, JavaScript, jQuery, Angular, iOS, Android, Esri/Open-source GIS.

Ce oferim:
Un mediu de lucru agil, care încurajează inițiativele proprii și inovația și un pachet salarial și de beneficii din care nu lipsesc:
  • Bonusuri în funcție de performanță;
  • Independență și program de lucru flexibil;
  • Abonament privat de sănătate;
  • Resurse pentru învățare și dezvoltare profesională;
  • Program intern de certificări.

Descrierea companiei

Despre noi:
Essensys Software este un furnizor premium de servicii software end-to-end din România. Compania a fost fondată în 2005, iar în cei peste 13 ani de activitate am dezvoltat mai mult de 100 de proiecte de succes pentru clienții noștri din domeniul bancar, financiar, aeronautic sau naval. Din portofoliul de clienți fac parte Microsoft, Xerox, ING, BCR Erste sau Reuters. Cu birouri în București și Brașov, Essensys livrează soluții software nu doar în România, ci și în SUA, Canada, Germania, Țările de Jos, Anglia și Libia.
Compania este Microsoft Certified Partner, ESRI Silver Partner, iar serviciile de dezvoltare sunt certificate ISO 9001 și recunoscute de către International Certification Network (IQNet).

Quality software. On time. Every time.
Vezi mai multe despre noi pe www.essensys.ro
Află mai multe despre rolul tău sau aplică aici: jobs@essensys.ro

Expirat
QA Software Tester - București  -  ESSENSYS Software Solutions

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles