Purchasing Planner

Bosch Group 1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

Descrierea locului de muncă
  • Asigurarea suportului pentru crearea cererilor de comanda
  • Interfata intre TEF si celelalte departamente pentru puncte legate de comenzi si bugete.
  • Urmarirea WBS-urilor si PR-urilor in responsabilitatea TEF4
  • Implementarea si urmarirea standardelor de realizare a comenzilor
  • Urmarirea impactului IDC pentru echipa si buget, asigurarea calitatii interne si externe al lucrarilor
  • Capitalizarea mijloacelor fixe.
  • Elaborare documentatie pentru aprobare buget annual.
  • Suport pentru managementul TEF si CljP in proiectele multidisciplinare.
  • Asigură obiective de calitate Bosch (fără erori de logistică) şi alte activităţi legate de proiect
  • Suport pentru urmărirea eliberarii de MAE

Calificări
  • Profilul postului
  • Abilităţi bune de comunicare
  • Nivel ridicat de muncă în echipă
  • Stil de lucru flexibil
  • Abilităţi excelente de rezolvare a problemelor

Competente tehnice:
  • Studii superioare in domeniul mecanic, electric sau alte studii tehnice.
  • Min 3 ani experienta generala necesara
  • Cunoştinţe tehnice bune. Cunoasterea unui soft de proiectare 3D este un avantaj.
  • Experienţă în domeniul electric şi mecanic.
  • Cunostine bune in pachetul software Microsoft Office
  • Cunostintele de baza in sistemul SAP reprezinta un avantaj.
  • Lb engleza – nivel avansat

Beneficiile #LikeABosch :
  • 25 de zile de concediu - susținem echilibrul între viața personală și profesională;
  • Acces la cantina modernă din incinta fabricii, care oferă meniuri diversificate la prețuri subvenționate;
  • Asigurare medicală privată - sănătatea asociaților Bosch reprezintă o prioritate pentru noi;
  • Beneficii flexibile – Pe lângă salariul de bază, îți oferim un buget lunar într-un cont de beneficii prin care poți achiziționa diverse servicii sau produse;
  • Bonus anual de performanță;
  • Ateliere interne de dezvoltare – dispunem de programe locale de dezvoltare pentru Manageri de proiect, Manageri și Experți de linie;
  • Programe de wellbeing pentru asociații noștrii;
  • Condiții de lucru inspiraționale – cel mai plăcut loc de a lucra.

Procesul de aplicare

După ce ai urmat toți pașii necesari de pe platforma noastră, vei primi un e-mail de conformitate GDPR.

Numai candidații care își vor da acordul GDPR vor primii răspuns din partea noastră.

Alte întrebări ? Trimite-ne un e-mail la adresa: medeea-maria.comsea@ro.bosch.com și îți vom răspunde în cel mai scurt timp.

Bine ai venit în locul în care ideile tale vor contribui la lucruri cu adevărat importante .Bine ai venit la Bosch.

În anul 2013 Bosch a înființat în inima Transilvaniei o fabrică de componente auto electronice care dezvoltă produse de înaltă calitate și oferă soluții inovatoare pentru clienții noștrii internaționali. Expertiza asociaților noștri, pasiunea pentru tehnologie, spiritul entuziast și tânăr al orașului Cluj, alături de strânsa colaborare cu universitățile locale sunt factorii principali ce stau la baza succesului fabricii Bosch Cluj.

În Jucu, județul Cluj, Bosch operează o unitate de producție pentru componente electronice dedicate industriei auto. Fabrica dispune de un Centru de Training situat în incinta Campusului Bosch, care este dotat cu săli moderne de instruire și ateliere echipate cu instrumente și tehnologii de ultimă generație pentru dezvoltarea continuă a asociaților Bosch. Ca parte a angajamentului puternic față de România, Bosch și-a extins portofoliul de produse și investește foarte mult în dezvoltarea profesională a asociaților pentru a satisface cerințele clienților. În cadrul fabricii de componente auto electronice din Cluj , Bosch produce unități de control electronice pentru sisteme de propulsie eBike, unități pentru asistență de conducere auto și componente electronice folosite pentru siguranța și confortul în trafic, dar și pentru îmbunătățirea condusului.

Pentru a crește competitivitatea și pentru a eficientiza procesul de producție, la fabrica Bosch Cluj am implementat diverse concepte și proiecte precum: condiții de muncă inspiraționale (IWC), soluții de industrie 4.0, linii de asamblare finale și valori sustenabile.

Alătură-te echipei Bosch pentru o carieră remarcabilă !

Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.