Publicat 28 Nov 2007 | Reactualizat 27 Dec 2007 | Expiră 29 Dec 2007

PURCHASING MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTE
Studii superioare – de preferat Industrie alimentara, Chimie Industriala sau Economie
Cunostinte limba engleza – OBLIGATORIU nivel conversational – vor fi programe de pregatire in afara tarii
Cunostinte operare PC: word, excel, eventual SCALA
Permis de conducere cat. B
Disponibilitate deplasari – 20-30% din timpul de lucru
Domiciliul stabil: IASI

EXPERIENTA necesara
Experienta in stock management – minim 2-3 ani
Experienta in negocierea cu furnizorii
Experienta de coordonare a unei echipe in domeniul achizitii/logistica – minim 3 ani

ABILITATI
Capacitate de organizare si planificare
Abilitati de coordonare si lucru cu diverse categorii de personal
Persoana proactiva cu dorinta de implicare.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
Responsabil de stock management – optimizeaza stocurile, urmarind eliminarea rupturilor de stoc; urmareste permanent rotatia stocurilor si nivelul stocului tampon in functie de sezonalitatea produselor si viteza de aprovizionare.
Planifica ritmul de aprovizionare din surse interne si externe in raport cu capacitatile de stocare;
Negociaza cu furnizorii contractele anuale de achizitii. Se asigura de corectitudinea clauzelor contractuale pentru buna derulare a achizitiilor.
Realizeaza activitatile operationale de achizitie, de la analiza pietei pana la contractarea furnizorului.
Coordoneaza logistica aferenta achizitiilor de marfa si transportului de produse finite catre clienti– negociaza contractele de servicii necesare pentru transport.
Colaboreaza cu departamentul de vanzari si cu departamentul de productie urmarind buna desfasurare a vanzarilor din punct de vedere a termenelor de livrare si pentru a nu exista rupturi de stoc.
Coordoneaza si gestioneaza activitatea depozitelor de materii prime si de produse finite.
Propune masuri de eficientizarea a activitatii si contribuie la optimizarea procedurilor pentru departamentul pe care il coordoneaza.

OFERTA
Pachet salarial la nivelul companiilor multinationale si in functie de experienta si competentele necesare postului.
Program de pregatire in Romania si in afara tarii (la headquarter).
Se asigura masina de serviciu si telefon.

EDUROM (consultanta resurse umane) angajeaza Purchasing Manager cu atributii de stock management pentru companie multinationala, cu traditie de peste 100 de ani la nivel international – producator in domeniul industriei alimentare.

Expirat
PURCHASING MANAGER  -  EDUROM

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles