Purchaser of strategic materials - 2 years determined period

OMCO ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Studii superioare in domeniul tehnic finalizate cu examen de licenta;
• Cunostinte avansate desen tehnic;
• Cunostinte de limba engleza - nivel mediu-avansat;
• Experienta de lucru in SAP – reprezinta un avantaj;
• Capacitatea de a rezolva problemele aparute si abil in negociere;
• Abilitati de comunicare si de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

  • responsabil de achizitia materiei prime strategice in desfasurarea activitatii de productie, in conformitate cu cerintele si specificatiile tehnice ale clientilor si urmarind procedurile interne referitoare la furnizori, pret, livrare;
  • plasarea comenzilor de materie prima, urmarirea comenzilor, respectiv a statusului acestora;
  • verificarea și identificarea solicitărilor specifice conform informatiei primite de la client, cantitatea și reperele necesare;
  • propune termene de livrare pentru materia prima comandata conform datelor de livrare agreate pentru livrarea comenzii la clientul final;
  • ofera feedback corespunzător departamentelor conexe (Vanzari, Planificare, Productie);
  • inregisteaza in SAP facturile aferente comenzilor de materie prima;
  • monitorizeaza situatia debitelor si a creditelor ce au legatura cu furnizorii de materie prima.

OMCO este o companie multinationala infiintata in 1964 in Belgia si care isi desfasoara activitatea in industria sticlei, fiind lider European in productia de matrite pentru sticla. Grupul OMCO si-a extins activitatea in Romania in anul 2005 prin deschiderea unei unitati de productie la Iasi, care in prezent numara peste 400 de angajati. Din 2013 Grupul OMCO si-a extins domeniul de activitate prin OMCO Machining—producator de componente pentru industria automotive.

Mai multe detalii despre compania noastra gasiti pe website: www.omcomould.com

Publicat 21 ian. 2022 Reactualizat 18 feb. 2022 Expiră 20 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos