Purchase Specialist - pentru fabrica din Campia Turzii

SC WIP INDUSTRIES ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Absolvent studii superioare
  • Experienta relevanta pe un post similar minim 2 ani - obligatoriu
  • Limba engleza: nivel mediu / avansat
  • Cunostinte PC (Microsoft Office/ Excel) - nivel avansat
  • Rezistenta la stress, comunicare excelenta, Flexibilitate/Multi-Tasking

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Intocmire Cereri de oferte catre furnizorii autorizati ai companiei
  • Analizare si negociere oferte primite de la furnizori
  • Prezentare de oferte catre Departamentele Companiei, pentru produsele / serviciile solicitate intern
  • Operare date in programul de lucru (creare date produse / servicii, introducere date furnizori, procesare cereri de achizitii, comenzi produse / servicii)
  • Urmarirea disciplinei contractuale in ceea ce priveste produsele/serviciile, calitatea, preturile si termenele de livrare
  • Actualizarea ofertelor de preturi de la furnizorii acceptati
  • Participarea la evaluarea furnizorilor de produse / servicii
  • Intocmire documentatie necesara, conform procedurilor companiei, in vederea aprobarii achizitiilor si platilor catre furnizori
  • Respectarea procedurilor si politicilor companiei in ceea ce priveste etica in achizitii
  • Follow-up saptamanal pentru comenzile si livrarile furnizorilor pe care ii gestioneaza
  • Comunicare constanta cu departamentele companiei, feedback si informare
  • Suport in gasirea celor mai bune solutii de achizitie (pret / calitate / termen de livrare) in favoarea companiei
  • Comunicare constanta cu Furnizorii, participapa la intalniri, sedinte si negocieri
  • Coordoneaza inventarele Lunare/trimestriale si anuale

Ce oferim:
  • Pachet salarial motivant
  • Tichete de masa
  • Tichete cadou de sarbatori
  • Masa calda/ pe zi
  • 26 zile de concediu pe an
  • Abonament medical Regina Maria
  • Transport decontat 100%
  • Bonus Final de an

WIP INDUSTRIES ROMÂNIA este o companie privată cu capital suedez, care şi-a început activitatea în anul 2013, ajungând azi la un număr de 150 de angajaţi şi se află în continuă dezvoltare.

SC Wip Industries România SRL este parte a WIP HOLDING din Suedia, avand ca domeniul de activitate productia de subansamble corpuri de mobilier pentru cel mai mare retailer de mobilier din lume.

Publicat 26 Sept. 2022 Reactualizat 24 Oct. 2022 Expiră 26 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.