Psiholog / Terapeut Ocupational / Logoped / Psihopedagog

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 4500 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Asociatia THE STORY OF AUTISM, cauta Terapeut / Psiholog / Psihoterapeut / Psihopedagog / Logoped

Oferim un mediu de lucru profesionist si concentrat asupra calitatii serviciilor, program FULL TIME cu posibilitati de dezvoltare in cadrul unei echipe pluridisciplinare.

Cerințe:
  • Atestat de libera practica eliberat de Colegiul Psihologilor;
  • Experienta de cel putin 3 ani in lucru cu copii cu nevoi speciale ( autism, adhd, retard, retard motor, etc.);
  • Experienta de lucru cu instrumente psihometrice;
  • Empatie si profesionalism;
  • Deschidere pentru lucrul in echipa pluridisciplinara;
  • Absolvent de Psihologie,
  • Psihopedagogie speciala,
  • Pedagogie sau Asistenta sociala.

Constituie avantaj:
  • Master de specializare,

Descrierea jobului

  • Evaluare si intervenție specifica tulburărilor beneficiarilor programelor de terapie stabilite
  • Completarea dosarelor si fișelor beneficiarilor
A se lua in considerare faptul ca:
  • Copii vin minim 4 ore la terapie iar acest lucru necesita prezenta full time (8 ore) a unui Psiholog / Terapeut Ocupational / Logoped / Psihopedagog.

Descrierea companiei

Centru educațional și de terapie.
Publicat 27 iun. 2022 Reactualizat 25 iul. 2022 Expiră 27 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos