Psiholog Clinician

Oraș de lucru
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare - absolvent al facultatii de psihologie cu aviz de libera practica
  • Experienta in domeniu
  • Cunoștințe operare calculator: MS Office
  • Disponibilitate full time sau part time

Descrierea jobului

  • Asigură suportul psihologic al pacienților dializați
  • Activitati de consiliere psihologica, psihoterapie si activitati de dezvoltare personala, pentru prevenirea tulburărilor emotionale și de personalitate ale pacientilor
  • Organizeaza diverse forme de terapie cu bolnavii dializati
  • Evaluarea funcțiilor si proceselor psihologice frecvent intalnite la pacienții dializati, stabilind un psihodiagnostic
  • Intocmeste și actualizează fisa psihologica a fiecarui bolnav dializat, in urma unor instrumente psihologice aplicate periodic.

Fresenius is a global healthcare group offering high-quality products and services for dialysis, hospitals, and outpatient treatment. With over 270,000 employees in more than 100 countries around the globe, Fresenius is one of the world’s leading healthcare companies. The Fresenius Group includes four independently operated business segments, each one active in a major growth area of healthcare. Fresenius NephroCare Romania is the healthcare brand of Fresenius Medical Care. We offer dialysis centers in over 30 countries across Europe, the Middle East, Africa and Latin America. In Romania, we have 36 dialysis centers and we care over 6000 patients.

Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos