Promoter Agribusiness (Muntenia Est 1)

SC Soufflet Agro Romania SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Echipa Soufflet Ago din regiunea Muntenia Est 1 se mareste!

Cautam un nou coleg pe pozitia de Promoter Agribusiness, care va indeplini un rol cheie in promovarea serviciilor de achizitii cereale pe teritoriul alocat.

Daca esti proactiv, curios, indraznet si iti doresti sa intelegi piata de cereale, poti avea un loc in echipa noastra! Vei face parte dintr-o echipa regionala si dintr-o retea internationala de colegi cu aceleasi responsabilitati.

Cerinte
  • Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si negociere;
  • Adaptabilitate si capacitatea de a lucra cu diverse tipologii de persoane;
  • Dorinta de a intelege cum functioneaza bursa de cereale;
  • Studii economice, tehnice sau in agricultura;
  • Experienta minim 1 an intr-un domeniu similar;
  • Domiciliu in zona arondata regiunii (Braila/ Buzau);
  • Permis categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Vei fi la curent cu pretul zilnic al cerealelor pe EURONEXT, CHICAGO si vei oferi aceste informatii fermierilor parteneri ai Soufflet Agro;
  • Vei creea relatii de incredere cu fermierii din zona ta, trezindu-le interesul in legatura cu tranzactionarea la bursa a cerealelor;
  • Vei identifica nevoile fermierilor si le vei propune solutii interesante pentru acestia
  • Vei estima productia la hectar la fiecare fermier arondat;
  • Te vei asigura de buna executie a contractelor de cereale;
  • Vei monitoriza piata si vei informa reprezentantii comerciali din echipa despre preturi, tendinte, competitie etc.

Beneficii
  • Bonus lunar din achizitiile echipei regionale din care faci parte;
  • Masina de serviciu;
  • Plan de cariera pe 7 ani;
  • Program trimestrial de training si suport in dezvoltare;
  • Asigurare medicala;
  • Tichete de masa.

Daca te identifici cu acest profil suntem deschisi sa te cunoastem!

Cu o istorie de peste 120 de ani, Grupul Soufflet ( https://www.invivo-group.com/fr/groupe ) a luat nastere in Franta si a evoluat treptat in piata din industria agrara, activand cu succes in prezent la nivel international in domeniul serviciilor integrate de agricultura, viticultura, malt, comert cu cereale.
Soufflet a intrat pe piata din Romania inca din anul 1998 prin fabrica de Malt de la Buzau, in 2009 a luat nastere Soufflet Agro Romania, iar in 2012 Soufflet Facilities care inglobeaza fabrica de procesare seminte de la Braila si silozurile de cereale.
La nivel national, Soufflet AGRO promoveaza cu succes propriile produse marca proprie si detine propria linie de business de achizitie de cereale, iar din anul 2016 a lansat Clubul SOILTEQ care are ca scop principal gasirea celor mai bune cai pentru o agronomie durabila. In 2017 a fost lansata in mai multe state din Europa, propria marca de seminte cu cel mai bun potential genetic: SOUFFLET SEEDS. Gama variata a hibrizilor este conceputa pentru a fi o soluțte inovatoare in cresterea randamentului, calitatii si rentabilitatii culturilor agricole.
Experienta noastra tehnica care se consolideaza de-a lungul mai multor ani si abordarea inovatoare, care este nucleul strategiei SOUFFLET, ne ofera avantajul de a raspunde nevoilor din piata.
In decembrie 2021 Grupul Soufflet a fuzionat cu cea mai mare uniune de cooperative agricole din Franta, Grup Invivo, pozitionandu-se astfel ca unul dintre principalii jucatori agricoli din Europa, ceea ce permite accelerarea celei de-a treia revolutii agricole prin investitii masive in tehnologii noi, tehnologie digitală, agricultura de precizie, soluții de biocontrol și inovare, raspunzand in acest fel provocarilor economice, sociale, ecologice si climatice cu care se confrunta in prezent agricultura la nivel mondial.
Publicat 6 Ian. 2023 Reactualizat 3 Febr. 2023 Expiră 5 Febr. 2023

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.