Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 02 Iun 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Project Sales Representative, regiunea SUD-EST (CT-BZ)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ești inginer construcții civile iar dacă nu ești, ai experiență practică în lucrul cu sistemele de gips-carton (ești un foarte, foarte bun profesionist specializat pe gips-carton) ?

Poți să fii interfața tehnică cu șantierele, constructorii și arhitecții, pentru clientul nostru? Ești capabil să porți discuții atât cu muncitorii în șantier (să îi îndrumi în montajul corect al sistemelor) cât și cu antreprenorii sau arhitecții ?

Consideri că ai abilități de vânzări ?

Locuiești în Constanța sau la maxim 50 kilometri depărtare de Constanța ?

Atunci ești un bun coleg pentru echipa clientului nostru.

BENEFICII
Salariu de bază motivant;
Tichete de masă;
Prime de Paște și Crăciun;
Decont concediu;
Telefon și laptop;
Mașină serviciu;
Bonusuri trimestriale de performanță;
Contract perioadă nedeterminată cu o perioadă de probă de 6 luni.

Poți fi CANDIDATUL IDEAL dacă ai:

  • Studii superioare, de preferat o facultate tehnică, inginerie civilă;
  • Experiență în practica montajelor de sisteme gips-carton;
  • Cunoștințe despre materialele folosite la sistemele de gips-carton;
  • Permis categoria B;
  • Abilități comportamentale de bun comunicator, adaptabilitate, orientare spre client si spre rezolvarea problemelor, ești o persoană cu inițiativă, pozitivă, proactivă, autonomă, lucrezi bine in echipa și pe proiecte, ai abilități de vânzări;
  • Cunostințe tehnice: pachet Microsoft Office, limba engleză nivel mediu, reprezintă un avantaj cunoașterea Autocad și/sau programe de calcul inginerești;
  • Capacitatea de adaptare la un program flexibil, munca de teren (luni-vineri). Vei reprezenta echipa din Constanța în județele GL, BR, BZ, IL, TL, CL si CT.

Descrierea jobului

  • Asiguri suport tehnic clienților pentru vânzarea produselor și sistemelor de gips-carton pe care le reprezinți;
  • Promovezi produsele si sistemele companiei în cadrul echipelor partenere, șantiere prin demonstratii practice;
  • Participi, propui, identifici directiile și nevoia de a inova, de a dezvolta produse și soluții tehnice inovatoare în domeniul sistemelor de gips-carton;
  • Asiguri suport tehnic clienților: soluții tehnice, asistență în șantier;
  • Desfășori activități de asistență tehnică privind utilizarea produselor și sistemelor de gips-carton pe care le reprezinți la cererea clienților și/sau departamentului de vanzari;
  • Cunoști și/sau sa identifici proiectele potențiale consumatoare de sisteme de gips-carton din piață – în mod special pe zona alocată și asiguri suport tehnic echipei de vânzări în procesul de negociere pentru proiectele importante;
  • Cunoști și sprijini la întocmirea (în strânsă coordonare cu echipa industrială/calitate/achizitii) documentației tehnice necesare pentru procesul de vanzare;
  • Participi la centralizarea / organizarea informației / documentației tehnice și sprijini accesul facil al echipei de vanzari la aceste informatii;
  • Asiguri vizita pentru evaluarea reclamatiilor de calitate și propui masuri corective în vederea reducerii acestora:
    • Training de montaj: în cazul în care reclamația este cauzata de montajul incorect;
    • Remedierea problemei de calitate, împreună cu departamentele implicate: în cazul în care este o reclamație de produs.

Clientul nostru este o companie multinațională cu o competență tehnică înaltă care oferă in pachetul standard de angajare pentru această poziție:

  • Salariu de bază motivant;
  • Tichete de masa;
  • Prime de Paște și Crăciun;
  • Decont concediu;
  • Telefon și laptop;
  • Mașină serviciu;
  • Bonusuri trimestriale de performanță;
  • Contract perioadă nedeterminată cu o perioadă de probă de 6 luni.

Expirat
Project Sales Representative, regiunea SUD-EST (CT-BZ)  -  S.C.PREMIAN SERVICES CONSULT S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles