Project Manager

ATREA ROMANIA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Dacă îți place rolul și te atrage domeniul construcțiilor (mai exact sistemele de ventilare inovatoare), dacă apreciezi dinamica și îți dorești să activezi într-o echipă tânără cu potențial deosebit de dezvoltare, te așteptăm în echipa noastră. Noi te încurajăm să-ți pui amprenta în tot ceea ce faci!

Ce este nevoie din partea ta?
  • Interes confirmat pentru domeniul construcțiilor și, specific, pentru sisteme de ventilare inovatoare
  • + 3 ani experiență în management de proiect și asistență tehnică
  • Abilități antrenate de comunicare și prezentare
  • Atitudine suportivă și flexibilitate
  • Integritate, lucru în echipă și organizare
  • Orientare către client și înțelegerea profilului consumatorului
  • Studii universitare, preferabil profil tehnic
  • Experiență de lucru în MS Office
  • Limba engleză – nivel mediu
  • Permis de conducere categoria B

Poziția raportează către Dorin Șalamac, director și fondator Atrea România. Echipa este formată din șase oameni din care doi sunt localizați la biroul nostru din Cluj. Biroul din Cluj-Napoca este pe Calea Republicii, Nr. 107, et.2. Lucrăm de luni până vineri, interval 09.00-17.30.

Descrierea jobului

Care este rolul tău?
  • Întreținerea relațiilor armonioase cu partenerii noștri, firmele de instalații si proiectanții.
  • Acordarea de asistență tehnică adaptată nevoilor fiecărui client.
  • Programarea, împreună cu echipa comercială, și susținerea prezentărilor tehnice și a seminariilor către partenerii Atrea.
  • Crearea ticketelor și urmărirea lor pe aplicația after sales
  • Preluarea contractelor de la echipa comercială și menținerea relației cu clientul în vederea execuției lucrării de ventilație.
  • Elaborarea devizului de materiale și urmărirea lucrării până la realizarea și punerea în funcțiune a întregului sistem.
  • Realizarea documentațiilor tehnice, a schițelor în AutoCAD și a devizelor de materiale adaptate lucrării.
  • Menținerea legăturii cu colegii locali și din fabrică pe toate aspectele tehnice.
  • Acordarea de suport echipei comerciale în dimensionarea soluției de HVAC pe proiectele în derulare și menținerea relației cu clientul pe toată durata execuției lucrării.
  • Gestionarea comenzilor de materiale către furnizori.
  • Monitorizarea tendințelor pieței.
  • Planificarea și coordonarea lucrărilor de mentenanță și igienizare a unităților Atrea. Asigurarea interfeței între client și echipa care efectuează lucrarea.
  • Punerea în funcțiune si asigurarea service-ului pentru unitățile Atrea în zona de centru-vest a țării.

Ce oferim?
  • Un mediu de lucru deschis și apreciativ
  • O echipă muncitoare și implicată
  • Programe de formare și training
  • Salariul fix lunar aliniat nivelului de responsabilitate pe rol și experienței tale
  • Bonus anual
  • Tichete de masă
  • Abonament medical privat

​ATREA este un grup inovator care încurajează utilizarea soluțiilor regenerabile. Producem și distribuim sisteme de ventilare cu recuperare de căldură. Compania și-a început activitatea în 1990 în Cehia, iar în România este prezentă de 6 ani. Creștem anual într-un ritm antrenant. Avem o viziune clară care ne permite să anticipăm evoluția pieței, avem credibilitate și dorința de a dezvolta sănătos această activitate.

ATREA a apelat de la început la vasta experiență a fondatorului său în legătură cu microclimatul clădirilor și s-a concentrat pe producția unităților de ventilare cu recuperarea căldurii reziduale.

Publicat 7 iun. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos