Project Manager

FRIGOTEHNICA SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii universitare finalizate cu diploma de licenta sau in curs de finalizare, cu specializare in Inginerie Mecanica, Masini si Echipamente Termice, Instalatii, Echipamente frigorifice, echipamente HVAC;
  • Cursuri de Project Management - sunt considerate avantaj;
  • Experienta in project management - minim 3 ani
  • Cel putin o limba de circulatie internationala (Engleza/Franceza/Germana) – nivel avansat (scris, citit, vorbit);
  • Suita Microsoft Office – nivel avansat;
  • MS Project - nivel mediu/avansat;
  • AutoCAD - se considera avantaj;
  • Permis conducere categoria “B” - obligatoriu;
  • Capacitate de organizare si planificare a activitatii;
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere;
  • Capacitate decizionala si de stabilirea a prioritatilor;
  • Responsabilitate in indeplinirea sarcinilor si respectarea termenelor;
  • Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu.

Descrierea jobului

  • Responsabil pentru direcția, coordonarea, implementarea, conducerea, controlul și finalizarea proiectului de refrigerare;
  • Coordoneaza proiectele aflate in responsabilitatea sa, de la etapa de design si planificare, pana la cea de evaluare a rezultatelor si incadrarea in bugetul alocat;
  • Elaboreaza planul proiectului in ansamblu si il prezinta clientului, negociaza cu el termenii proiectului (buget, resurse, grila de timp, conditii, responsabilitati).
  • Elaboreaza si implementeaza sistemele de evaluare si monitorizare in cadrul proiectelor gestionate.
  • Raporteaza clientului modul de desfasurare a proiectului.
  • Solutioneaza problemele care pot aparea din situatii neprevazute, inclusiv replanifica desfasurarea proiectului si negociaza noile conditii cu clientul.
  • Pastreaza permanent contactul cu clientul si participa impreuna cu acesta la desfasurarea proiectului;
  • Evalueaza proiectul in fazele de testare si initiaza schimbarile necesare.
  • Este responsabil pentru intocmirea post calculatiei;
  • Urmareste managementul incasarilor;
  • Evalueaza rezultatele proiectului dupa o anumita perioada de la livrare, din punct de vedere al satisfactiei clientului si al imbunatatirilor obiective.
  • Pregăteşte noi proiecte;
  • Elaboreaza propuneri de buget pentru fiecare proiect în parte si evaluează impactul proiectului;

Pachet beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Sistem de bonusuri si compensatii in conformitate cu prevederile interne;
  • Mediu de lucru plăcut intr-o echipa dinamica.

Frigotehnica este unul dintre furnizorii importanti in domeniul frigului din Romania si ofera solutii complexe de frig pentru retail si industrial.

Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022