PROJECT MANAGER

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Capacitate de analiza sistemica a datelor de a identifica și rezolva proactiv problemele folosind instrumente structurate de rezolvare
  • Capacitate de a lua decizii în timp util și eficient
  • Abilități de comunicare interpersonala
  • Capacitate de a conduce echipe si de evaluare prin obiective
  • Abilitatea de a interactiona eficient pentru a asigura interfata cu partenerii externi/clienti intr-o maniera profesionala.

Descrierea jobului

  • Coordonarea activitățilorpentru începerea unui nou produs în fabrica
  • Coordonarea tuturor activităților din fabrică și a echipei din fabrica la lansari de produse noi pe baza listei de verificare PEP, mai ales programarea detaliată a acestora, controlul datelor pentru livrarile de la furnizori, managementul logisticii (de exemplu, disponibilitatea de containere, unități de ambalare, date de bază)
  • Supravegherea statutului proiectului in fabrica
  • Clarificarea statutului de validare alfurnizorilor la demararea articolelor noi şi la modificări
  • Clarificare în timp util cuechipa de proiectare a necesarului de omologare, planificarea termenelor, volumului de omologare,contactele cu furnizorii
  • Urmărirea mostrelor iniţiale şi a documentelor de omologare intrate de la furnizori cu privire la completitudineşi corectitudine
  • Planificarea omologărilor pieselor finite către clienţi în conformitate cu cerinţele clienţilor şi cu acordul conducerii Compartimentului Calitate
  • Clarificare în timp util cuechipa de proiectare a necesarului de omologare, planificarea termenelor, volumului de omologare,contactele cu clienţii
  • Pregătirea şiprelucrarea desenelor pentru omologare
  • Clarificarea şistabilirea fazelor de procese de fabricaţie la demararea articolelor noi şi la modificări
  • ntocmirea, gestionarea şi actualizarea schemelor proceselor de fabricaţie pentru articole noi sau modificate (bilingv, conform cerinţielor clienţiilor)
  • ntocmirea, gestionarea şi actualizarea P-FMEA, urmărirea implementării măsurilor stabilite
  • Efectuarea şi evaluarea analizelor de capabilitate a articolelor
  • Participarea la validarea proceselor de fabricaţie, întocmirea şi gestionarea documentaţiei PPF

Woco was founded by Franz Josef Wolf in 1956 and, today, it provides the competitive benefits of an internationally active corporation in conjunction with the flexibility and organization of a modern, medium-sized company.

As a family enterprise headquartered in Bad Soden-Salmünster, Germany, with a number of plants, production facilities, and business partners in Europe, NAFTA member states, and Asia, Woco achieved a turnover of 615 million euros in 2020 with approx. 5.000 employees.

Processes and technologies: rubber-injection molding, rubber-metal compounds, assembly, soft and integral foam manufacture

Publicat 26 nov. 2021 Reactualizat 24 dec. 2021 Expiră 26 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos