PROJECT MANAGER

SCANDIA FOOD - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Minim 2 ani in management de proiect
  • Sa fi participat la proiecte de implementare ERP sau alte softuri care sa sustina activitatea operationala, atat in calitate de manager de proiect cat si de Business Owner
  • Competente de evaluare nevoi business si adaptare arhitectura de sisteme la aceste nevoi
  • Competente si cunostinte avansate de management de proiect
  • Experienta in coordonarea si implementarea de proiecte
  • Experienta in dezvoltarea si urmarirea bugetelor de proiect.
  • Limba engleza (vorbit, scris) - nivel mediu
  • Capacitatea de organizare si prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita
  • Capabilitati de evaluare a competentelor membrilor echipei, in vederea alocarii sarciilor necesare implementarii cu success a unui proiect
  • Competente comportamentale: responsabilitate, demonstreaza competente de lucru in echipa, initiativa, indraznet si curajos, excelente abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, seriozitate, orientare pe obiective si rezultate, bun control al situatiilor de presiune si conflictuale, empatie si sensibilitate
  • Initiativa si proactivitate

Descrierea jobului

  • Intelegerea rapida a proceselor de business si translatarea acestora in solutii tehnice IT, in vederea eficientizarii si automatizarii a proiectelor operationale
  • Utilizeaza si isi dezvolta continuu abilitatile de conducere (leadership)
  • Asista clientul intern la definirea scopului si obiectivelor proiectului si asigura fezabilitatea proiectului dpdv tehnic.
  • Se ocupa de intocmirea documentatiei de proiect: plan proiect, blue print (business requirements), analiza cost-benefit, alte livrabile necesare
  • Se asigura de actualizarea documentatiei de proiect la orice modificare convenita intre consultant si business owner
  • Se implica in cautarea de solutii informatice si potentiali furnizori care sa le implementeze, conform cerintelor business-ului
  • Se asigura de disponibilitatea si alocarea corecta a resurselor necesare proiectului. Coordoneaza resursele interne si externe care sunt implicate intr-un proiect, in vederea executiei corecte a acestuia
  • Gestioneaza modificarile aduse proiectului, calendarului si costurilor acestuia utilizand tehnici de verificare adecvate.
  • Asigura (impreuna cu ceilalti membrii ai echipei) training catre utilizatori si suport post implementare
  • Se asigura ca toate proiectele sa fie livrate OTIF (On Time In Full), in limitele scopului propus si ale bugetului aprobat, conform unui calendar prestabilit, care include atat prioritizarea proiectelor cat si alocarea corespunzatoare a resurselor conform unui calendar prestabilit, care include atat prioritizarea proiectelor cat si alocarea corespunzatoare a resurselor
  • Asigura o comunicare eficienta intre echipa de business - consultant - IT
  • Identifica, monitorizeaza si administreaza riscurile proiectului
  • Respecta obiectivele de buget si face ajustari pe baza analizelor financiare
  • Masoara si monitorizeaza performanta proiectului utilizand instrumente si tehnici adecvate, in vederea finalizarii cu succes a obiectivelor pe termen scurt si lung
  • Organizeaza intalniri periodice cu echipa pentru a discuta evolutia proiectului in vederea livrarii on-time/in-full a acestuia; tine legatura cu sponsorul proiectului, in vederea alocarii resurselor necesare
  • Monitorizeaza intr-un cadru organizat proiectele in derulare si efectueaza diagnoze si audituri de procese operationale

Compania Scandia Food este lider de piata in Romania, in categoria sa de produse alimentare, un brand recunoscut si apreciat de aproape un secol pentru produsele sale gustoase si de cea mai buna calitate, pregatite cu grija si pasiune, dupa retete unice. Suntem in permanenta preocupati de construirea si dezvoltarea continua a echipei noastre de experti, pentru a putea raspunde zi de zi celor mai severe cerinte ale consumatorilor nostri, prin produse inovatoare care sa le asigure o alimentatie echilibrata necesara stilului de viata dinamic. Scandia Food is the market leader on the Romanian meat-based canned food market, with a market share of over 50%. It is a consumer goods company with strong brands but it also produces private label mainly for export. Under the Private Label umbrella Scandia makes reference to specific partners like wholesalers or retail chains for which it develops new recipes for pate, meat and ready meals.

Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 27 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos