Project Manager/ Sef Santier

Eren Grup 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice finalizate – Profil Constructii
  • Experienta si competenta in activitatea de constructii industrial, civile si instalatii – minim 7 ani experienta
  • Exeprienta in management de proiect – minim 5 ani;
  • Cunostiinte de legislatie si normative in domeniul constructiilor
  • Bune abilitati de comunicare, planificare si organizare
  • Atentie la detalii
  • Cunostiinte operare PC – MS Office, AUTOCAD, MS Project
  • Capacitate de analiza, sinteza si interpretare
  • Carnet de conducere: cat.B
  • Cu Experinta in structure monolite- cel putin 5 ani
  • Disponibil la Deplasari

Descrierea jobului

Atributii:
PM:
  • Urmareste realizarea proiectelor de constructii conform cerintelor clientului si conditiilor contractuale asumate;
  • Coordoneaza si verifica activitatea subanteprizelor si sefilor de santier;
  • Identificarea si optimizarea solutiilor tehnice;
  • Intocmire buget de executie si cash-flow, analize lunare;
  • Urmarirea si respectarea graficului si a tehnologiei de executie specifice lucrarii;
  • Ofera suport in faza de proiectare si implementare a noilor proiecte;
  • Colaboreaza cu proiectantii de profil, cu dirigintii de santier; transmite teme de proiectare; urmareste si verifica implemnetarea lor; indentifica neconcordantele din proiect.
  • Realizeaza managementul contractului cu clientul: termene, perimetru, claims, decontari
  • Realizarea de situatii de lucrari cu clientul si cu subcontractorii
  • Realizeaza coordonarea achiztiilor pe proiect.

Sef santier:
  • Raspunde de realizarea lucrarilor de constructii conform cerintelor clientului (documentatie de executie, caiete de sarcini, planuri, etc.);
  • Raspunde de respectarea termenelor si cerintelor de calitate asumate contractual de societate;
  • Raspunde pentru decontarea lucrarilor realizate (atasamente, lucrari suplimentare, etc.);
  • Raspunde de intocmirea graficelor de executie detaliate pe zile si isi asuma respectarea lor;
  • Raspunde de intocmirea necesarului de aprovizionare detaliat si explicit din punct de vedere tehnic;
  • Raspunde de repartizarea eficienta a personalului din santier (repartizare pe lucrari, pontaje) si utilajelor;
  • Urmareste consumurile de materiale, manopera, fisa limita;
  • Coordoneaza si verifica activitatea subantreprenorilor;
  • Coordoneaza si verifica activitatea utilajelor din santier ;

Antreprenor General specializat în realizarea de lucrări complexe, de mare anvergura si de orice tip – industriale, civile, comerciale, agricole, de energie verde sau speciale. In anul 2017 am intrat in topul celor mai puternice 100 de companii din Brasov, iar in 2019 am urcat pe locul 29 in Topul National 100 Antreprenori Generali in Construcții.

Astăzi, EREN înseamnă un grup de companii cu experiența de peste 15 ani in domeniul construcțiilor si un portofoliu de peste 400 de proiecte si clienți in aproape toata tara ce oferă servicii complete de design&build.

Suntem în permanenta în căutarea de colegi valoroși.

Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.