Publicat 17 Oct 2019 | Expiră 17 Nov 2019

Project Manager (Proiecte de anvergura)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experienta de minim 5 ani in coordonarea unor proiecte de constructii civile de mare anvergura (cu relevanta pentru domeniul antreprizei generale);
  • Constituie un avantaj experienta pe proiecte internationale;
  • Absolvent al Universitatii Tehnice de Constructii Civile si Industriale sau Facultatea de Instalatii;
  • Atestare in Managementul Proiectelor;
  • Experienta in managementul contractorilor - selectare, negociere, urmarire, executie lucrari si finalizare lucrari;
  • Experienta solida in gestionarea echipelor de proiect si a bugetelor de mari dimensiuni;
  • Cunostinte limba engleza - minim nivel conversational;
  • Permis de conducere -cat B.

Descrierea jobului

Managerul de Proiect reprezintă o parte esențială in succesul si dezvoltarea organizației noastre. Acesta este liderul care conceptualizeaza proiectul de constructie si actioneaza ca o coloana vertebrala a întregului proiect, asigurandu-se ca investitia proprietarului va fi finalizata cu succes.

Rolul in cadrul echipei Genesis:

  • Planificarea, organizarea, controlul, monitorizarea si finalizarea proiectelor in constructii conform cerintelor tehnico-comerciale;
  • Pregatirea proiectului, intocmirea listei de riscuri si a planului de raspuns la risc, stabilirea necesarului de resurse pentru proiect si planificarea achizitiilor resurselor materiale si a cheltuielilor / veniturilor conform planului de executie al proiectului;
  • Coordoneaza si raspunde de activitatea proiectului si implicit a agajatilor alocati pe proiect;
  • Stabilirea si mentinerea unei relatii profesionale intre beneficiar si alte parti implicate in proiecte;
  • Conduce si administreaza resursele materiale, financiare si umane ale proiectelor;
  • Negocierea contractelor cu subcontractorii si gestionarea relatiei cu acestia (verificarea si aprobarea situatiilor de lucrari, conformitatea acestora cu contractul, validarea facturilor emise de acestia);
  • Participa la selectia de subcontractori pentru executia proiectelor si stabileste pentru activitatea acestora bugetul maxim, termenele limita de predare precum si standardele de calitate asteptate;
  • Supervizeaza activitatea sefului/sefilor de santier/echipelor care asigura realizarea lucrarilor, precum si activitatea subcontractorilor, reprezentand proprietarul in relatia cu acestia;
  • Participa la toate evenimentele proiectelor (receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractorilor);
  • Raspunde de incadrarea in termene limita, bugete alocate si productivitate in ceea ce priveste subcontractorii si angajatii firmei;
  • Este responsabil cu calitatea lucrarilor executate;
  • Creeaza sau desfasoara analize cost-beneficiu, sau de alta natura;
  • Evalueaza, monitorizeaza, sau asigura conformitatea cu legile, reglementarile, politicile, standardele, si normele legale din domeniul constructiilor.
Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa in valoare de 15 lei/tichet;
  • Bonus anual de performanta (maxim un salariu net);
  • Prime de Paste & Craciun;
  • Abonament medical la clinica privata;
  • Birouri perfect conectate la centrul orasului.

Genesis Property reprezinta un grup de firme 100%romanesc, renumit in piata dezvoltarii imobiliare, cu o experiență de peste 20 ani in plan local, care a dezvoltat și deține două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București: West Gate Business (bld.Preciziei) și Novo Park (Pipera).
Genesis Property este, de asemenea, dezvoltatorul si administratorul primului campus privat studențesc din România, West Gate Studios, care cuprinde 925 de garsoniere și apartamente destinate închirierii, a unor spatii de cazare de 4 stele – Studio One Accommodation Suites și a primei piscine exterioare (înconjurată de o pistă de alergare și rollerblading), prima piscina amplasată în cadrul unui parc de birouri din România – Crazy Pool.

Pentru a afla mai multe despre cine suntem, viziteaza-ne la:

Expirat
Project Manager (Proiecte de anvergura)  -  Genesis FM SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles