Project manager - Produse veterinare

SC ANTIBIOTICE SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Compania Antibiotice S.A a evoluat de-a lungul celor peste 66 de ani, de la un producator cu traditie in fabricarea de substante active, la unul din cei mai importanti producatori romani de medicamente generice de uz uman, precum si medicamente veterinare.

Pentru dezvoltarea si promovarea portofoliului de produse medicinale veterinare, ne cautam coleg/a care sa indeplineasca urmatoarele criterii:
  • Absolvent de studii superioare cu diplomă de licență in domeniul veterinar;
  • Experienta anterioara intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
  • Excelente abilități de comunicare și de prezentare;
  • Abilitati de construire si dezvoltare a relatiilor cu partenerii;
  • Abilități solide de negociere si organizaționale;
  • Tenacitate si orientare pentru identificarea de oportunitati de afaceri si atingerea obiectivelor stabilite;
  • Abilitati de lucru în echipă dar și independent, având capacitatea de a lua decizii;
  • Gestionarea competentă a aplicațiilor standard MS Office.

Descrierea jobului

Project Managerul din cadrul Activitatii Biofertilizatori si Veterinare are un rol esențial în promovarea si crearea de parteneriate cu profesionistii din domeniul medical VETERINAR.
Obiectivele sunt dezvoltarea de proiecte pentru produsele din portofoliul companiei.

Responsabilitati:
  • Construiește o rețea puternică de parteneri externi în vederea dezvoltării de proiecte;
  • Analizează și conduce negocierile privind contractele cu partenerii externi;
  • Promoveaza produsele din portofoliul companiei catre clientii din ferme zootehnice,cabinete veterinare, clinici veterinare etc;
  • Gestionează relația cu partenerii și cu toate părțile interesate din interiorul companiei;
  • Gestionează amenințările pentru a minimiza riscurile proiectelor gestionate;
  • Planifică/execută deplasările în scop de business și reprezintă Antibiotice în întâlnirile cu partenerii;
  • Respectarea politicilor comerciale ale societatii, respectiv a conditiilor comerciale de lucru cu fiecare client in parte;
  • Orientare spre atingerea obiectivelor de vanzare;
  • Participarea la targuri de profil.

Descrierea companiei

Cu știință și suflet, alături de oameni!

La Antibiotice fabricăm medicamente generice de calitate certificată la nivel internațional, cu știință și suflet, pentru a crește accesul pacienților, medicilor și farmaciștilor la mijloace valoroase de îngrijire a sănătății.

Urmărindu-ne cu consecvență țintele, am ajuns un brand recunoscut în România, care aduce sănătate pentru milioane de oameni din țară și un partener de încredere ce dezvoltă relații comerciale în peste 70 țări ale lumii.

Portofoliul nostru de peste 148 medicamente acoperă o gamă largă de arii terapeutice, strategia de dezvoltare fiind focusată astăzi pe medicamentele din clasele antiinfecțioase, cardiovascular, oncologie, sistem nervos central, dar și pentru profilaxie și creșterea calității vieții.
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.