Project manager - lucrari constructii

CONCELEX SRL 5 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Inginer absolvent de studii superioare tehnice - constructii
Experienta in rolul de project manager
Experienta in constructii civile si industriale in activitatea de urmarire a executiei in santier
​Experienta in cooordonarea de santiere
Cunostinte despre tehnologii de executie
Abilitati organizatorice si capacitati de planificare
Perseverenta
Abilitati de comunicare

Descrierea jobului

Coordoneaza eficient toate activitatile proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati;
Administreaza bugetul proiectului;
Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului;
Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare catre finantatori, parteneri si beneficiari cu respectarea datelor prevazute in contracte;
Coordoneaza lucrarile din santierele alocate;
Asigura buna desfasurare a lucrarilor pe santier si respectarea termenelor de executie;
Valideaza situatiile de lucrari;
Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie;
Verifica etapele de lucrari si a calitatii lucrarilor;
Negociaza contractele cu subcontractorii si mentine legatura cu acestia;
Dispune actiuni preventive si actiuni corective pentru neconformitati;

O echipa dinamica, motivata si responsabila, o organizatie profesionista care asigura realizarea cu succes a proiectelor contractate, urmarind tot timpul dezvoltarea de parteneriate de durata cu clientii, in interesul ambelor parti.

Asumandu-ne statutul de antreprenor general, abordand fiecare proiect cu maximum de interes, definind echipele de proiect in functie de specificul acestuia si stabilindu-le responsabilitatile corespunzatoare, asigurand colaborarea dintre organizatia permanenta si organizatia proiectului, reprezentam garantia unui management de proiect eficient si a unor proiecte de succes , pe masura exigentelor beneficiarilor nostri, respectand in acelasi timp cerintele normelor privind calitatea in constructii si a celor de sanatate si securitate in munca.

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.