Project Manager Instalare Panouri Fotovoltaice

CAMUSAT ROM-TELECOMUNICATII SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Căutăm un Manager de Proiect pentru Proiectele de Instalare Panouri Fotovoltaice responsabil să dezvolte proiecte de energie regenerabilă în domeniul telecomunicațiilor.
Obiectivul principal al acestei poziții este de a superviza proiectele de la soluția tehnică până la instalarea finală a sistemelor fotovoltaice.

Descrierea jobului

Responsabilitati
Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati.
Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului.
Pregateste bugetul si cash-flow-ul proiectului pentru contractele finale in conformitate cu propunerea inaintata, cu comentariile beneficiarului si cu activitatile prevazute a se desfasura in cadrul proiectului, asigurand resursele necesare bunei desfasurari a acestuia.
Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare catre finantatori, parteneri si beneficiari cu respectarea datelor prevazute in contracte.
Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente.
Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.
Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect.
Pregateste noi proiecte care valorifica expertiza existenta la nivelul organizatiei si rezultatele proiectelor anterioare si face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte pe care le inainteaza spre aprobare Directorului Financiar.
Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
Evalueaza impactul proiectului si il comunica conducerii, finantatorilor si partenerilor de proiect.

Cerințe

Studii tehnice superioare finalizate cu diplomă de licență, în domeniul ingineriei;
Minim 3 ani experienta ca Project Manager
Minim 2 ani experienta ca coordonator pentru executia proiectelor fotovoltaice;
Expertiza tehnica si economica;
Utilizator avansat al limbii engleze;
Utilizator avansat al programelor MS Office (Excel, Word, Power Point)
Abilitatea de a organiza și planifica activități;
Atitudine proactivă;
Abilitatea de a gestiona echipe multidisciplinare;
Permis de conducere.

Beneficii

Vei face parte dintr-o echipa dinamica si profesionista
Vei gasi la noi un mediu prietenos si oportunitati de dezvoltare;
Flexibilitate in WFH
Bonusuri de performanta
Asigurare medicala

Camusat este o companie multinationala cu prezenta in toata lumea si cu peste 2000 de angajati. Începând cu anii 40, Compania a crescut și a dezvoltat 5 linii de afaceri, cum ar fi construcția și instalarea de site-uri de telecomunicații, instalarea și punerea în funcțiune a echipamentelor telecom, sisteme regenerabile de energie, rețele fixe și de fibră optică și servicii de mentenanta si monitorizare.

Publicat 13 Sept. 2022 Expiră 13 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.