de ani Fără Frică...

Publicat 25 Aug 2008 | Reactualizat 23 Sep 2008 | Expiră 25 Sep 2008

Project Manager – Ingineria Mediului - Companie multinationala Oil&Gas in PLOIESTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

In numele clientului nostru, o companie multinationala din oil & gas, cautam persoane motivate pentru pozitia de Project Manager - Ingineria Mediului, pentru Ploiesti.

Cerinte:

Diploma universitara in Inginerie
Experienta de 3-5 ani in industria petroliera/petrol & gaze sau proiecte constructii
Experienta si/sau atestare in Managementul proiectelor, cunostinte solide cu privire la instrumentele PM (proiect MS, Primavera)
Calitati organizatorice si interpersonale
Capabil sa organizeze resurse si sa stabileasca prioritati
Bune abilitati de comunicare
Cunostinte de limba Engleza

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Se asigura ca toate datele referitoare la pregatirea sondelor/instalatiilor care trebuie sa fie incluse in oferta de abandonare sunt pregatite: documente, aprobari, reabilitare, izolare marcare, etc. ;
Analizeaza activitatile zilnice ale companiilor de inginerie, contractorilor si furnizorilor desemnati sa execute lucrari pentru indeplinirea obiectivelor conform strategiei acordate de executare a proiectului si a planului de implementare a proiectului;
Monitorizeaza performanta contractorului cu privire la respectarea programului si daca este nevoie recomanda masuri corective pentru executarea in timp util a lucrarilor;
Asigura reconciliere orientata pe evenimente si emite rapoarte lunare cu privire la costuri catre Managementul departamentelor din structura teritoriala si Departamentul de Inginerie a mediului HQ Ploiesti ;
Este responsabil cu administrarea comerciala si contractuala a Contractelor;
Are rol de persoana de contact pentru departamentele din cadrul companiei, Companiile de inginerie si Furnizorii asociati Proiectelor;
Se asigura ca proiectul este implementat conform Planului de implementare a Proiectelor si a Manualului de proceduri proiecte;
Participa la toate activitatile de constructie din cadrul executiei proiectului conform strategiei de executie stabilita;
Administreaza variatiile proiectului si procesul de orientare (Costuri, Program si Specificatie);
Este responsabil pentru executarea in siguranta a Proiectului .

Only suitable candidates will be contacted for an interview. We guarantee the confidentiality of all the applications.

For registering in Barnett McCall resume data base please send your application at office@bmr.ro.

Barnett McCall Operations is a division of the Barnett McCall family, specialized in recruiting professionals working within the Production, Warehousing, Quality and Logistics sector.

Expirat
Project Manager – Ingineria Mediului - Companie multinationala Oil&Gas in PLOIESTI  -  BM Operations

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles