Publicat 04 Jun 2019 | Reactualizat 25 Jun 2019 | Expiră 05 Jul 2019

PROJECT MANAGER (Inginer Instalatii)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare de profil tehnic (instalatii);
  • Experienta in proiectare instalatii;
  • Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare;
  • Cunoasterea unui program de proiectare asistat de calculator (tip Acad);
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
  • Focus pe acuratețea detaliilor;
  • Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
  • Lucrul in echipa si colaborarea cu celelalte specialitati/departamente;
  • Orientare catre client;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte solide MS Office;
  • Limba engleza – nivel conversational (constituie avantaj).

Descrierea jobului

Ce cautam?

  • Pozitia este situata in cadrul departamentului de PMO si are drept scop supravegherea si coordonarea tuturor activitatilor din portofoliul alocat.
Rolul tau in cadrul echipei Genesis:
  • Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati;
  • Pregateste bugetul si cash-flow-ul proiectului pentru contractele finale in conformitate cu propunerea inaintata, cu cerintele beneficiarului si cu activitatile prevazute a se desfasura in cadrul proiectului, asigurand resursele necesare bunei desfasurari a acestuia;
  • Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare catre finantatori, parteneri si beneficiari cu respectarea datelor prevazute in contracte;
  • Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale companiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente;
  • Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
  • Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect;
  • Pregateste noi proiecte care valorifica expertiza existenta la nivelul companiei si rezultatele proiectelor anterioare si face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte pe care le inainteaza spre aprobare;
  • Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse;
  • Evalueaza impactul proiectului si il comunica conducerii, finantatorilor si partenerilor de proiect;
  • Stabileste conform structurii organizatorice si a ROF sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post;
  • Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului.
Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa in valoare de 15 lei/tichet;
  • Bonus anual de performanta (maxim un salariu net);
  • Prime de Paste & Craciun;
  • Abonament medical la clinica privata;
  • Birouri perfect conectate la centrul orasului (statia de metrou Preciziei este vis-a-vis).

Genesis este o companie de dezvoltare imobiliară cu o experiență de peste 15 ani pe piața locală, care a dezvoltat și deține două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București. Genesis este, de asemenea, dezvoltatorul primului campus privat din România, West Gate Studios, care cuprinde 925 de garsoniere și apartamente destinate închirierii.

Pentru a afla mai multe despre cine suntem viziteaza-ne la:

Expirat
PROJECT MANAGER (Inginer Instalatii)  -  Genesis FM SRL