​PROJECT MANAGER CONSTRUCTII

Total Business Land SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
Absolvent studii superioare tehnice – preferabil background constructii sau similar;
Experienta in gestionarea etapelor de ofertare, proiectare si executie proiecte investitii civile/industriale sau asimilabile- minim 7 ani in pozitii similare;
Cunostinte solide MS Office, MS Project, Autodesk.
Abilitati de lucru atat in echipa, cat si individual;
Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;
Capacitate de comunicare eficienta in Engleza;
Experienta in proiecte finantate prin POR/Fonduri Europene/alte surse Finantare nerambursabile reprezinta un plus

Descrierea jobului

Ce va presupune pozitia ta:
Managementul mai multor proiecte (servicii proiectare sau lucrari executie) in mod simultan;
Activitate individuala si in echipa in diversele faze ale proiectelor vizate – ofertare, executie, asistenta tehnica;
Contacte cu clientii externi dar si cu diversele departamente din cadrul firmei;

Participa la toate fazele proiectelor : evaluare, ofertare si implementare
Elaboreaza impreuna cu echipele din respectivele proiecte si monitorizeaza strategia de realizare a proiectelor;
Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului in direct contact echipa sau echipele tehnice implicate;
Pregateste bugetul si cash-flow-ul proiectului;
Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale companiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente;
Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
Pregateste noi proiecte care valorifica expertiza existenta la nivelul companiei si rezultatele proiectelor anterioare si face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte pe care le inainteaza spre aprobare;
Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse;
Reprezinta societatea in relatiile cu autoritatile locale si centrale implicate in avizarea documentatiilor de proiect;
Pozitia presupune deplasari - carnetul de conducere reprezinta un plus;

Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii: - Topografie şi cadastru general; - Servicii şi studii de mediu; - Arheologie preventiva şi studii istorice; - Proiectare urbanistică; - Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor; - Servicii land management. Suntem o echipă de consultanți cu competențe pluridisciplinare și cu o experiență de nivel internațional în cadrul unor proiecte industriale de cea mai înaltă complexitate. Experiența noastră precum şi ariile de expertiză complementare pe care le acoperim ne permit să îndeplinim obiectivele de business identificate împreună cu clientul. Configurăm echipe de experţi în domenii specializate, cu înalta expertiză naţională sau internaţională. Adaptăm specificul echipelor la industrii cu înaltă specializare. Mobilizăm echipe multidisciplinare care pot realiza obiective complexe şi strategiile clientului pe termen mediu şi lung.

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 7 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.