PROJECT MANAGER - CONSTRUCTII CIVILE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Absolvent al Facultatii dе Constructii Civile sau Inginerie Economica cu experienta anterioara in derularea proiectelor dе constructii;
Persoana responsabila, organizata, cu bune abilitati dе comunicare si dе lucru cu cifrele, atenta la detalii, cu o capacitate notabila dе analiza si sinteza;
Cunostinte mediu - avansat dе MS Office, AutoCAD, Ms Project, programe de devize.
Managerul de proiect se ocupa de coordonarea eficienta a tuturor activitatilor proiectului;
Asigura comunicarea si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile cu partenerii din cadrul proiectului;
Pregateste si organizeaza planurile de activitate in cadrul proiectului, valorificand si dezvoltand oportunitatile aparute pe durata implementarii proiectului.

Descrierea jobului

-Stabileste strategia de lucru impreuna cu sefii de santier si traseaza principalele atributii ale acestora in vederea derularii proiectului;
- Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si colaboratorii implicati;
- Urmareste derularea contractului;
- Organizeaza periodic intalniri intre echipa de proiect si celelalte departamente pentru a asigura colaborarea eficienta in cadrul departamentelor;
- Analizeaza periodic stadiul lucrarilor, consumul de materiale;
- Verifica situatii de lucrari;
- Stabileste sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine in baza fiselor de post; motiveaza echipele prin comunicare permanenta si evaluare a subordonatilor directi;
- Monitorizeaza decontarea lucrarilor, pregatirea documentelor de calitate;
- Analizeaza permanent rentabilitatea proiectului;

Tesaro Kit Construct - Companie cu capital integral romanesc ce activeaza pe piata constructiilor de aproximativ 10 ani. Societate dinamica, ce urmareaste cresterea graduala a cotei de piata, avand in acest moment un portofoliu bogat de lucrari. Compania doreste atragerea fortei de munca bine pregatite, actionand in acest sens la nivel local, completand insa de multe ori necesarul cu forta de munca externa.
Publicat 19 mai 2022 Reactualizat 16 iun. 2022 Expiră 18 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos