Publicat 05 Nov 2019 | Reactualizat 11 Nov 2019 | Expiră 05 Dec 2019

Project manager amenajari de mobilier

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

I.Denumirea postului:Project manager

II.Cerinte minime ale postului:

-studii superioare de design interior sau arhitectura
-nivel avansat in operarea Autocad 2D si/sau Archicad
-cunoasterea unui program de modelare 3D, preferabil Rhino
-cunostinte calcul tabelar Excel
-cunostinte limba engleză peste nivel mediu scris,citit,vorbire fluenta
-experienta relevanta in domeniul mobilierului constituie un avantaj;
-experienta relevanta in operare IMOS constituie un avantaj;

III.Obiectiv:Proiectare,ofertare si implementare proiecte de mobilier urmarindu-se ca mobilierul sa fie;de calitate, executat la timp, integral cantitativ, conform cu proiectul, in costuri.

Descrierea jobului

Ocupantul postului își va aduce contribuția la realizarea acestui obiectiv prin exercitarea sarcinilor,competentelor si responsabilitatilor după cum urmează :

IV.Sarcini:

1. Relevarea spatiului in vederea realizarii proiectului de mobilier.
2. Intocmirea propriu-zisa a proiectului de mobilier: plan mobilare, vederi, sectiuni, axonometrie, randari.
3. Intocmirea consumului de materiale.
4. Intocmirea ofertelor de pret.
5. Implementarea ( lansarea) in productie a proiectului.
6. Urmarirea operationala a proiectului in productie astfel incat mobila ssa fie : de calitate, la timp, toata cantitativ, conforma cu proiectul, in costuri.
7. Urmarirea operationala a proiectului la montaj astfel incat mobila sa fie : de calitate, la timp, toata cantitativ, conforma cu proiectul, in costuri.
8. Reprezinta compania la receptia lucrarilor.
9. Intretine pe toata durata desfasurarii proiectului o buna comunicare cu clientii.
10. Intocmeste situatiile de lucrari, le transmite clientului, urmareste efectuarea platilor de catre acesta.
11. Preocupare constanta pentru actualizarea cunostintelor legate de materiale, accesorii, tehnologii, design.

V.Responsabilitati:

1. Raspunde de relevarea corecta a spatiilor.
2. Raspunde de intocmirea corecta a proiectului.
3. Raspunde de intocmirea corecta a consumului de materiale, utilaje, manopera.
4. Raspunde de intocmirea corecta a ofertelor de pret.
5. Raspunde pentru buna lansare in productie, " delegarea proiectului pe echipe".
6. Raspunde de urmarirea proiectului in productie si montaj astfel incat mobila sa fie:
de calitate, la timp, toata cantitativ, conforma cu proiectul, in costuri.
7. Raspunde de cultivarea unei bune relatii cu clientii.

VI.Competente:

1.Competente extinse in:

-controlul producției si montajului
-implementarea in producție a proiectelor
-controlul calitatii

2.Competente restranse :

-aprovizionare-necesita consultări cu producția si șeful ierarhic
-relația cu clienții-necesita consultări cu șeful ierarhic

VII.Relații profesionale:

Conform principiului "unității de decizie si acțiune" ocupantul postului exercita următoarele relații profesionale:

1.Relații de coordonare:cu echipele din producție
2.Relații de colaborare:cu toate departamentele
3.Relații de subordonate:fata de Directorul general

Se ofera:
-salariu motivant;
-procent performant din valoarea proiectului;
-masina de serviciu;
-laptop;
-telefon mobil smart;

Productie mobilier la comanda pentru spatii publice si rezidentiale.

Project manager amenajari de mobilier  -  Shopfitting Concept

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles