Project Engineer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare profil tehnic;
  • Experienta in pilotaj tehnic pe un post de CDA, PFE, LI, IST este obligatorie;
  • Cunostinte CATIA V5 si/ sau alt soft de proiectare 3D – conditie obligatorie;
  • Cunostinte engleza nivel conversational, franceza constituie avantaj;
  • Bune abilitati comunicare/animare.

Descrierea jobului

  • Piloteaza realizarea conceptiei pieselor din perimetrul sau (caroserie, arhitectura, componente plastic interior-exterior);
  • Se ocupa de modificarile solicitate si de calitatea livrabilelor: solutii tehnice, LUP, planificari, ANPQP;
  • Asigura interfata cu furnizorii producatori de piese auto in vederea obtinerii unui produs conform din punct de vedere calitate/cost;
  • Asigura o buna colaborare cu ingineria, echipele de conceptie si validare, logistica, calitatea, etc;
  • Contribuie la procesul de fezabilitate a aplicarii conceptiei produs/proces;
  • Contribuie la obiectivele calitate – cost - planing;
  • Respecta termenele limita;
  • Interfata cu clientul.

Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: auto, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari... Proiectul nostru de intreprindere se articuleaza in jurul unei exigente permanente a calitatii serviciilor si a reactivitatii. A face parte din echipa Segula inseamna a participa la proiecte de anvergura in cadrul unei culturi a inovatiei, a schimbului si a valorificarii know-how-ului.

Publicat 15 nov. 2021 Reactualizat 10 apr. 2022 Expiră 10 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos