Proiectant mobilier Comercial

Manpower - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Manpower angajeaza Proiectant mobilier Comercial, pentru unul din clientii sai ce are 20 de ani de experienta in productia de mobila la comanda de cea mai buna calitate.

Cerinte:
  • Experienta in proiectare/productie/design de mobilier minim 3 ani ;
  • Cunostinte foarte bune de desen tehnic, proiectare tehnica contructiva in 3D (SolidWorks, Rhinoceros) cu detalii de prindere / imbinare si transpunere in elemente componente in 2D (Corel Draw)
  • Cunoasterea foarte buna a materialelor/ accesorilor pentru productie mobilier comercial (lemn, compozite, materiale plastice, pvc, etc) si a proceselor tehnologice de executie (colantare, lipire, cantuire, prelucrare CNC, etc) necesare in realizarea produsului final;
  • Abilitatea de a lucra si incadra in termene limita, de a gasi solutii de optimizare si eficientizare.
  • Capacitate de comunicare, organizare si lucru in echipa;
  • Inventivitate si creativitate, precizie si capacitate de adaptare la cunostinte si tehnologii noi.

Descrierea jobului

  • Preluarea si insusirea briefului de proiect de la departamentul de vanzari;
  • Realizarea de propuneri de concept si simulari plecand de la brief-ul primit si luand in calcul bugetul clientului.
  • Realizare simulari / randari 3D necesare in procesul de aprobare cu clientul.
  • Realizarea proiectului tehnic, determinarea consumului specific de materii prime, materiale auxiliare si electrice ce intra in componenta produsului finit;
  • Intocmirea documentatiei tehnice necesare pentru toate produsele ce intră în fabricaţie, pe elemente / repere şi detalii de executie; predarea acesteia catre departamentul de productie;

Beneficii:
  • Salariu 5500 net
  • Bonuri de masa;
  • Decontare transport.

Pentru detalii sunati la nr de telefon 0729 800 659.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 28 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 28 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos