Publicat 08 Ian 2019 | Reactualizat 16 Ian 2019 | Expiră 07 Feb 2019

Proiectant mecanic

1 post

Candidatul ideal

Eurocont Plus S.R.L. cauta un coleg sau o colega nou(a) - inginer mecanic proiectant - care sa fie implicat activ in dezvoltarea biroului tehnic si care sa aiba:

  • Experienta in utilizarea SOLIDWORKS/PDM/ DraftSight
  • Experienta in proiectarea confectiilor metalice usoare
  • Experienta in gestiunea documentatiei tehnice
  • Cunostinte legate de managementul calitatii/ imbunatatirea continua
  • Cunostinte de limba engleza
  • Nivel avansat in utilizarea Microsoft OFFICE

Descrierea jobului

Responsabilitatile asociate pozitiei de proiectant mecanic presupun, intre altele :

  • Participarea la pregatirea ofertelor ( solutii tehnice, configuratii de produs, solutii alternative)
  • Clarificarea cu clientul a tuturor detaliilor necesare executiei
  • Preluarea comenzilor client si pregatirea documentatiei tehnice de executie (desene de executie, liste de materiale, lista serviciilor externe) pentru fiecare comanda client in parte
  • Asigurarea suportului tehnic in toate fazele executiei (planificarea productiei, aprovizionare, fabricatie)
  • Participarea la activitati de dezvoltare de produs (optimizare solutii tehnice si/sau crearea/ implementarea unor linii de produse noi)
  • Proiectarea si modelarea parametrizata a confectiilor metalice usoare (containere, recipienti metalici) utilizand SOLIDWORKS si/ sau DraftSight (2D)

EUROCONT PLUS SRL este o societate infiintata inca din 2001 de catre SALL Italia si care in 2017 a devenit membra a Grupului Justrite (Statele Unite ale Americii).
Mai multe informatii pot fi gasite pe https://www.justrite.com/

Proiectant mecanic  -  Eurocont Plus S.R.L.