Publicat 25 Ian 2018 | Expiră 25 Feb 2018

PROIECTANT MECANIC IN AUTOMOTIVE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finaliza in Inginerie Mecanica/Mecatronica
Experienta (minim 3 ani) in:
- proiectarea componentelor mecanice cu continut tehnic complex, de preferat in industria auto
- mecanica de precizie
- echipamente robotizate
- mecanica cinematica
Capacitate de integrare si comunicare
Orientare catre obiective si proactivitate
Organizare planificata si independenta

CUNOSTINTE TEHNICE
- Capacitatea de analiza critica a proiectului
- Design to cost
- FMEA
- Calculul tolerantelor
- Integrare electronica
- Optica geometrica, tehnologia de iluminare

CUNOSTINTE INFORMATICE
- Cunostinte avansate de software 2D si 3D
- Pro-Engineering si/sau Catia V5
- Windows si Unix/Linux

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
- Proiectarea componentelor electromecanice mici pentru auto (din materiale plastice, cauciuc, metal)
- Oferirea de solutii tehnice optime pentru desfasurarea proiectelor
- Analiza cerintelor clientului (cu accent pe siguranta/performanta/costuri) si respectarea specificatiilor tehnice pentru fiecare proiect al clientului
- Gestiunea documentantiei tehnice primare a clientului
- Colaborarea cu toate persoanele implicate in proiect, in vederea imbunatatirii activitatii

BENEFICII
- Salariu motivant si bonusuri conform contractului colectiv de munca
- Oportunitati de cariera
- Training-uri de specialitate pe plan intern/international
- Mediul de lucru la standarde europene
- Aliniere la standardele actuale specifice in industria auto

VIMERCATI EAST EUROPE SRL cu sediul in incinta Parcului Industrial Hit Park din Hemeius-Bacau, parte a grupului VIMERCATI, Milano, Italia este o companie romaneasca infiintata in decembrie 2007, care produce intrerupatoare, comutatoare, dispozitive electromecanice, electrice si electronice pentru industria auto.

Expirat
PROIECTANT MECANIC IN AUTOMOTIVE  -  VIMERCATI EAST EUROPE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles