Publicat 28 Feb 2019 | Reactualizat 21 Mar 2019 | Expiră 30 Mar 2019

Proiectant Instalatii (electrice, termice, sanitare)

1 post

Candidatul ideal

  • Cunostinte tehnice in domeniul instalatiilor in constructii;
  • Experienta in proiectare instalatii (constituie avantaj);
  • Studii superioare de profil tehnic (instalatii);
  • Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare;
  • Bune cunostinte de AutoCAD 2D;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
  • Focus pe acuratețea detaliilor;
  • Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
  • Lucrul in echipa si colaborarea cu celelalte specialitati/departamente;
  • Orientare catre client;
  • Lucru cu termene limita;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte solide MS Office;
  • Limba engleza – nivel conversational (constituie avantaj).

Descrierea jobului

Ce cautam?

Pozitia este situata in cadrul departamentului de PMO si are drept scop realizarea si verificarea proceselor de proiectare a produselor si echipamentelor din portofoliu.

Responsabilitati:

  • Centralizarea tuturor proiectelor in format dwg aferente tuturor cladirilor (versiune cea mai noua);
  • Realizarea unui centralizator al acestor proiecte;
  • Realizarea unui releveu cu situatia existenta si al unui releveu cu situatia dupa executie, lucrari ce trebuie intocmite in format editabil (dwg);
  • Centralizarea si inserarea in planul centralizat a releveelor efectuate de contractori;
  • Centralizarea modificarilor si distribuirea lor catre cei interesati (personal tehnic, contracotri, etc);
  • Stabilirea de solutii pentru instalatiile echipamentelor ce deservesc lucrarile din portofoliu;
  • Intocmirea si coordonarea proiectelor de instalatii in toate fazele de proiectare respectand termenele impuse;
  • Centralizarea documentatiei necesare avizarii proiectelor;
  • Intocmirea antemasuratorilor si a listelor de cantitati;
  • Verificarea impreuna cu Seful de Departament integrabilitatea in practica a proiectelor;
  • Deplasarea pe santier pentru masuratori si verificarea respectarii proiectelor (unde este necesar).
Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa in valoare de 15 lei/tichet;
  • Prime de Paste & Craciun;
  • Bonusuri de performanta;
  • Abonament la clinica medicala privata;
  • Birouri perfect conectate la centrul orasului (statia de metrou Preciziei este vis-a-vis).

Genesis este o companie de dezvoltare imobiliară cu o experiență de peste 15 ani pe piața locală, care a dezvoltat și deține două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București. Genesis este, de asemenea, dezvoltatorul primului campus privat din România, West Gate Studios, care cuprinde 925 de garsoniere și apartamente destinate închirierii.

Pentru a afla mai multe despre cine suntem viziteaza-ne la:

Proiectant Instalatii (electrice, termice, sanitare)  -  Genesis FM SRL