de ani Fără Frică...

Publicat 05 Nov 2019 | Reactualizat 05 Dec 2019 | Expiră 06 Dec 2019

PROIECTANT - INGINERIE MECANICA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii universitare de profil tehnic: Facultatea de Mecanica, Constructii de Masini, Stiinta si Ingineria Materialelor sau adiacente;
- Experienta: intre 2-5 ani;
- Cunostinte in proiectare de ansambluri mecanice
- Cunostinte in proiectare de structuri si ansambluri metalice sudate
- Cunostinte privind calculul de rezistenta al constructiilor metalice sudate
- Cunostinte Microsoft Office (Excel, Word);
- Cunostinte soft-uri :AUTOCAD; SOLIDWORKS;
- Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte ;
- Bune cunostinte a sistemelor de fabricatie in domeniul confectiilor metalice;
- Capacitate de analiza tehnica si sinteza ;
- Bune abilitati de comunicare si negociere ;
- Cunostinte de limba engleza ;
- Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Competente de a lucra in echipa;
- Atitudine pozitiva ;
- Spirit creativ si inovativ;
- Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual si al echipei.

Descrierea jobului

- Asigura suport la proiectarea, modificarea si implementarea designului produsului si pentru modificarile de natura inginereasca;
- Urmareste produsul din faza de design pana la lansarea acestuia in productie de serie
- Furnizeaza informatii si ofera suport in proiecte; si activitatea de productie
- Dezvolta si optimizeaza componente si furnizeaza specificatii (in mod frecvent detalii legate de desenele tehnice) care intrunesc standardele in vigoare si cerintele clientilor.
- Creaza modele 3D in Solidwork si Inventor pentru componente metalice in functie de cerintele proiectului si de posibilitatile tehnice din productie
- Planifica activitatile proiectului in vederea realizarii lor conform termenelor prevazute
- Proiecteaza si modifica repere
-Intocmeste lista de materiale necesara realizarii proiectului

Incă din 2004, compania noastră s-a remarcat printr-o creștere continuă pe piața din România, astfel, de la simpli comercianți, am devenit producători. Compania noastră are o prezență activă în mediul de business românesc și se adresează firmelor din domenii precum: agricultură, construcții, transport sau industrie.

Oferim soluții complete, de la comercializarea soluțiilor de alimentare cu carburant și a rezervoarelor de stocare carburant, apă, uleiuri, ad-blue, la servicii de mentenanță și consultanță pentru toate produsele din portofoliu. Un punct de dezvoltare pentru compania noastră este reprezentat de construirea staţiilor de distribuţie carburant, activitate care în prezent a dus la dezvoltarea a 15 stații.

Expirat
PROIECTANT - INGINERIE MECANICA  -  SC EURIAL SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles