PROIECTANT INGINER MECANIC

SC RAMIRA SA 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Iti doresti sa fii competitiv, sa evoluezi constant si sa lucrezi cu cei mai buni? Alatura-te echipei noastre!
Grup Chropyňská, prin Ramira S.A., cauta PROIECTANT INGINER MECANIC pentru noul punct de lucru din localitatea Sibiu.

Cerinte:
  • Studii universitare in domeniul tehnic;
  • Cunostinte de Catia V5/NX/Autocad;
  • Cunostinte in Process simulate/ROBCAD;
  • Cunostinte Excel, Powerpoint si Outlook;
  • Experienta in JIG Design pentru Body in White constituie avantaj;
  • Limba engleza scris/vorbit de nivel minim B1;
  • Limba germana si/sau franceza constituie avantaj;
  • Gandire strategica, dorinta de autodepasire, initiativa si abilitati de comunicare bine dezvoltate;
  • Abilitatea de a lucra sub presiune pentru respectarea termenelor de finalizare a proiectelor.

Descrierea jobului

  • Se ocupa de proiectarea produselor si daca este cazul, de modificarile de natura inginereasca;
  • Urmareste implementarea echipamentului asociat cu cerintele pietei;
  • Se ocupa de produs din faza de concept, design 2D/3D pana la acceptul dat de clientul final, in productie;
  • Mentine si dezvolta legatura cu clientii si furnizorii;
  • Furnizeaza informatii clare, concise si corecte si ofera suport in proiecte;
  • Isi desfasoara activitatea in echipa, in concordanta cu cerintele derularii proiectelor in toate colturile lumii;
  • Coordoneaza mai multe proiecte in acelasi timp.

Beneficii:
  • Sansa de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica, dornica de afirmare si progres;
  • Oportunitati de calatorie in intreaga lume si de dezvoltare personala;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala prin participarea la diferite cursuri de formare si specializare;
  • Salarii competitive, tichete de masa, asigurare medicala/abonamente medicale si alte beneficii sociale.

Ramira este unul dintre cei mai importanti furnizori de dispozitive de sudura din Romania pentru industria auto, o companie al carei renume este consolidat de grupul din care face parte de la inceputul anului 2013 – Grup Chropynska.

Grupul numara peste 1000 de angajati, dintre care 400 sunt ai Ramirei.

Patronatul ceh, cu o viziune pe termen lung, a finalizat proiectele de investitii incepute, si in acelasi timp, a derulat altele noi, constand in achizitia de utilaje performante pentru prelucrari si control, amenajarea spatilor de productie, crearea conditiilor moderne de munca, a spatiilor de instruire pentru angajati si promovarea firmei pe piata de profil, asa incat astazi Ramira se bucura de apreciere ca furnizor in industria auto mondiala.

“Suntem prezenti in industria de automobile de peste 15 ani, cu o experienta de peste 40 de ani in constructia de masini si echipamente. Bazandu-ne pe valorile companiei – responsabilitate, integritate si flexibilitate – construim performanta specifica unei firme cu un nivel ridicat de inginerie, care indeplineste cerintele de integrare a industriei in conceptul Industry .

Dezvoltarea noastra tehnologica ne-a impus o performanta profesionala de exceptie.

Toate aceste asigura competivitatea si calitatea produselor furnizate.

Publicat 8 Sept. 2022 Reactualizat 6 Oct. 2022 Expiră 8 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.