Publicat 09 Ian 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Proiectant inginer mecanic (design engineer)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Deltamed, unul dintre cei mai importanti carosieri europeni de ambulante si vehicule speciale isi mareste echipa prin alaturarea unui coleg care sa ocupe functia de proiectant inginer mecanic!

Candidatul ideal:
- studii universitare tehnice: Facultatea de Mecanica, Constructii de Masini, Stiinta si Ingineria Materialelor sau adiacente;
- abilitati de utilizare a programelor de tip Pro Engineer, SolidWorks, AutoCad;
- cunostinte limba engleza la nivel mediu/avansat;
- cunostinte limba germana la nivel mediu/avansat;
- abilitati analitice si atentie la detalii.

In randurile urmatoare gasesti detaliile referitoare la post, iar daca consideri ca esti potrivit te asteptam cu mare drag in echipa noastra!

Descrierea jobului

Am conturat responsabilitatile principale,
- proiectarea de suprastructuri, elemente de caroserie si suprasasiu pentru autospecialele aflate in etapa de ofertare sau productie;
- realizarea desenelor tehnice si a schitelor pentru proiectele aflate in productie;
- transpunerea in format CAD 3D a pieselor si subansamblelor aflate in productie;
- realizarea testelor de rezistenta si a schitelor pentru proiectele aflate in productie;
- dezvoltarea si managementul retelei de furnizori noi de piese pentru productie;
- urmarirea comenzilor si verificarea calitatii pieselor si subansamblelor comandate la terti.

am definit cerintele,
- studii universitare in domeniul tehnic (Mecanica, Constructii de Masini, Stiinta si Ingineria Materialelor sau adiacente);
- competente de utilizare a programelor de tip Pro Engineer, SolidWorks, AutoCad;
- cunostinte limba engleza la nivel mediu/avansat (avantaj cunoasterea limbii germane);

si am stabilit beneficiile:
- mediu de lucru modern;
- salariu in concordanta cu responsabilitatile postului;
- acces sala de sport si masaj;
- prima de vacanta;
- tichete de masa (15 lei/zi lucrata);
- transport asigurat spre si de la locul de munca.

Te asteptam! :-)

Compania Deltamed are ca principală activitate producerea si comercializarea ambulantelor, vehiculelor speciale si a echipamentelor pentru medicina de urgenţă. Gama de produse cuprinde: Ambulante tip A,B si C; Vehicule speciale pentru pompieri; Echipamente de imobilizare şi transport; Echipamente pentru resuscitare; Echipamente pentru monitorizare/defibrilare; Materiale sanitare; Echipamente pentru protecţie; Echipamente pentru comunicaţie şi avertizare.

Ambulanţele şi vehiculele speciale construite pe diverse şasie, sunt produse atat in fabrica din Cluj cat si in colaborare cu diversi producători din Austria, Franţa şi Germania. Calitatea şi fiabilitatea echipamentelor precum şi promptitudinea serviciilor oferite au contribuit decisiv la alegerile clienţilor noştri: Ministerul Sănătăţii; Ministerul Apărării; SMURD; Diverse instituţii şi companii private.

Pentru mai multe detalii, vizitati site-ul nostru: www.deltamed.ro

Expirat
Proiectant inginer mecanic (design engineer)  -  DELTAMED

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles