Publicat 06 Iun 2019 | Expiră 07 Iul 2019

PROIECTANT ELECTRIC EPLAN

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

O firma germana situata la sud de Stuttgart, specializata in servicii de electrotehnica pentru clientii sai este in cautarea unui inginer de automatizari. Firma apartine unui producator de prese industriale.

Descrierea jobului

Descrierea postului:

Planificarea și proiectarea sistemelor electrice
Crearea și editarea de diagrame de circuit, scheme electrice, planuri terminale și generale și liste de materiale cu EPLAN P8
Crearea și editarea planurilor de construcție în Eplan Pro Panel și Autosketch
Crearea listelor de materiale
Munca se desfasoara doar in firma

Cerinte:

Studii superioare de specialitate
Cunoștințe privind echipamentele tehnice și de siguranță funcțională
Experiență de peste 3 ani în domeniul electric
Cunostinte software pt. proiectare electrică – avantaj EPLAN
Cunoștințele de limbă Germană: mediu
Cunoștințe de limbă Engleză: mediu-avansat

Beneficii:

Salariu motivant
Curs de limba germana asigurat de angajator

Alfa- Horizont, specializată in resurse umane, recrutează personal calificat în România, în special pentru industria constructoare de maşini din Germania.

Alfa- Horizont Romania,este parte a companiei alfa-Horizont GmbH & Co. KG din Villingendorf,Germania.

Description Alfa-Horizont doreste realizarea unei legaturi profesionale intre Romania si Germania, asigurand un proces de recrutare bazat pe respectarea intereselor atat ale clientilor cat si ale candidatilor.Resursele umane reprezinta pentru compania noastra, factorul principal pentru succesul si performanta profesionala, noi considerăm că oricărei persoane dacă îi sunt create condiţiile necesare, aceasta poate creşte şi în acelaşi timp îşi poate dezvolta potenţialul existent.Resursele sunt recrutate din intraga tara, atât timp cât dețin cunoștințele profesionale necesare şi cunosc limba germană.

Expirat
PROIECTANT ELECTRIC EPLAN  -  Alfa-Horizont Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles