Programmer PLC (m/f) in automotive industry

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Profilul dumneavoastra:
  • O diplomă ca inginer certificat (m / f) specializat în inginerie electrică / mecatronică sau o educație comparabilă în tehnologia automatizării
  • Folosire bună a limbii engleze in vorbit și scris
  • Cunoașterea programării PLC (S7 Simatic Manager / Portalul TIA)
  • Cunoștințe în configurarea vizualizărilor (SIEMENS WinCC &HMI Pro)
  • Experiența în punerea în funcțiune a tehnologiei si a sistemelor bus (Profibus, Profinet) este de dorit
  • Modul de lucru orientat spre client și orientat către client
  • Orientare pe munca in echipa
  • Disponibilitatea față de misiuni interne și externe

Descrierea jobului

Sarcinile dumneavoastra:
  • Configurarea și programarea PLC Siemens S7 mașini speciale
  • Punerea în practică virtuală și reală a programelor create
  • Coordonarea profesională cu departamentele individuale
  • Recunoașterea contextelor tehnologice
  • Crearea documentației

Oferim:
  • O relație de angajare de durată nedeterminată și nedefinită, cu domenii de activitate exigente și versatile
  • Încredere și apreciere față de colegii noștri
  • Uși deschise, urechi deschise și o atmosferă prietenoasă
  • Oportunități de dezvoltare personală și profesională

V-am stârnit interesul?
Așteptăm cu placere CV-ul dumneavoastra!

De mai mult de 10 de ani, oferim soluții individuale în domeniul ingineriei mondiale. Accentul nostru este pus pe dezvoltarea de solutii de engineering, service si programare - în primul rând pentru clienții noștri din sectoarele industriale de constructie de masini speciale din Romania și din străinătate.

Publicat 27 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos