Publicat 06 Ian 2019 | Reactualizat 05 Feb 2019 | Expiră 06 Feb 2019

Programmer PLC (m/f) in automotive industry

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul dumneavoastra:
O diplomă ca inginer certificat (m / f) specializat în inginerie electrică / mecatronică sau o educație comparabilă în tehnologia automatizării
Folosire bună a limbii engleze in vorbit și scris
Cunoașterea programării PLC (S7 Simatic Manager / Portalul TIA)
Cunoștințe în configurarea vizualizărilor (SIEMENS WinCC &HMI Pro)
Experiența în punerea în funcțiune a tehnologiei si a sistemelor bus (Profibus, Profinet) este de dorit
Modul de lucru orientat spre client și orientat către client
Orientare pe munca in echipa
Disponibilitatea față de misiuni interne și externe

Descrierea jobului

Sarcinile dumneavoastra:
Configurarea și programarea PLC Siemens S7 mașini speciale
Punerea în practică virtuală și reală a programelor create
Coordonarea profesională cu departamentele individuale
Recunoașterea contextelor tehnologice
Crearea documentației

Oferim:
O relație de angajare de durată nedeterminată și nedefinită, cu domenii de activitate exigente și versatile
Încredere și apreciere față de colegii noștri
Uși deschise, urechi deschise și o atmosferă prietenoasă
Oportunități de dezvoltare personală și profesională

V-am stârnit interesul?
Așteptăm cu placere CV-ul dumneavoastra!

De mai mult de 10 de ani, oferim soluții individuale în domeniul ingineriei mondiale. Accentul nostru este pus pe dezvoltarea de solutii de engineering, service si programare - în primul rând pentru clienții noștri din sectoarele industriale de constructie de masini speciale din Romania și din străinătate.

Expirat

Programmer PLC (m/f) in automotive industry  -  Industries Service International