Programator

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experiență relevantă în sectorul petrolului și gazului, al producției dе piese metalice
  • Absolvent al unei universități tehnice
  • Abilități dе comunicare; citește, scrie, vorbește și înțelege engleza dе bază.
  • Excelente abilități în calculator și priceput în utilizarea Microsoft Word, Excel și Outlook.
  • Abilități dе planificare și organizare.
  • Abilitati dе management al timpului si muncii.
  • Atenție la detalii și nivel ridicat dе precizie.
  • Adaptabilitate.
  • Capabil să lucreze bine cu alții ca echipă și pe colaborare.
  • Capacitatea dе a gestiona mai multe proiecte simultan și dе a da prioritate sarcinilor.

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • intocmeste tehnologia de executie a pieselor in conformitate cu desenele tehnice si alte documente auxiliare puse la dispozitie de catre celelalte departamente ale firmei;
  • genereaza modele 3D utilizand softul CAD pus la dispozitie de firma;
  • proiecteaza dispozitivele aditionale necesarii executarii piesleor;
  • genereaza programele CNC utilizand softul CAM pus la dispozitie de firma;
  • alege sculele si dispozitivele necesare executarii pieselor;
  • intocmeste listele de scule incluse inprogramele CNC;
  • genereaza timpii estimativi de prelucrare dupa simularea grafica;
  • stabileste utilajele pe care se executa piesele in functie de anumiti functie de anumiti factori tehnici.
Cerinte
  • utilizarea masinilor CNC si cinematica acestora;
  • tehnlogia constructiilor de masini;
  • tehnologia prelucrarilor prin aschiere;
  • organe de masini;
  • desen tehnic;
  • tolerante si control dimensional;
  • programare manuala a CN inclusiv programare parametrica;
  • proiectare/programare asistata;
  • limbaje de programare;
  • utilizare software CAD-CAM;
  • utilizare software office;
  • geometrie plana si trigonometrie

Descrierea companiei

OIL SERVICES LIMITED EASTERN EUROPE

We announced not long ago the set-up of a new plant in the OSL Group based in Ploiesti, Romania, just north of the capital, Bucharest. However we did not introduce you the neighbourhood of this plant. You can surely imagine that OSL Group did not choose to establish its new plant in PLOIESTI WEST PARK by chance. Indeed, numerous companies internationally recognized and focused on the industrial sector are implanted in the same area. We find among them CAMERON, but also for the closest neighbours HALLIBURTON, ODJFELL WELL SERVICES for the mechanical engineering industry and FARMEXPERT and GLOBAL ENTERPRISES in other sectors. Being located into the midst of some of the industry’s leading companies is for OSL Group a further step towards the quality of services still with the aim of respecting your needs.

Publicat 30 iun. 2021 Reactualizat 28 iul. 2021 Expiră 30 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos