PROGRAMATOR ROBOTI / PLC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Cunostinte Microsoft Office;
  • Cunoasterea limbii engleze scris / vorbit – nivel avansat (o parte a interviului va fi in limba engleza);
  • Cunoasterea limbii germane constituie avantaj;
  • Abilitatea de a lucra sub presiune pentru respectarea termenelor impuse de client;
  • Gandire strategica, abilitati de comunicare, munca in echipa dar si capacitatea de a lucra individual;
  • Responsabilitate, corectitudine si seriozitate;
  • Spirit de observatie, atentie la detalii, pragmatism in gasirea celor mai bune solutii tehnice;
  • Disponibilitatea de a calatori in strainatate pe termen mediu.

Programator roboti:
  • Absolvent studii superioare in domeniul tehnic (Robotica, Mecatronica, Automatica);
  • Cunostinte despre structura programelor de roboti si consola robotilor (KRC2, KRC4, IRC5 );
  • Cunostinte despre metode de reducere a ciclului de timp (semnale, zone de coliziune, viteza de lucru, micsorarea unghiurilor axelor);
  • Cunostinte in conceptele de sisteme de coordonate (tool,base,world);
  • Cunostinte in configurarea de siguranta (spatiile de monitorizare, referinta robotului, incarcarea robotului).

Programator PLC:
  • Absolvent studii superioare in domeniul tehnic de automatizari;
  • Cunostinte basic de programare PLC in limbaj FBD, LD, SFC, ST, IL;
  • Cunostinte avansate in SIMATIC PLCs (S7-1200, S7-1500) and software: WinCC, TIA, Elpan;
  • Cunostinte in senzoristica, pneumatica, axe electrice si protocoale de comunicare (Profinet, Profibus).

Descrierea jobului

Programare Roboti / PLC;
  • Mentenanta software;
  • Detectarea si remedierea eventualelor defectiuni tehnice;
  • Furnizarea de informatii corecte echipei, managerilor de proiect si clientilor;
  • Coordonarea si oferirea de suport in proiecte diferite, in functie de cerintele superiorilor, off-line si on site;
  • Cooperarea cu intreaga echipa in raport cu derularea proiectelor in afara tarii;
  • Mentinerea si chiar dezvoltarea relatiilor de colaborare cu clientii, furnizorii si subcontractantii;
  • Respectarea standardelor, normativelor si prescriptiilor tehnice;

Beneficii:
  • Salariu competitiv;
  • Tichete de masa / Diurna in timpul deplasarilor;
  • Asigurare medicala privata;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare ierarhica;
  • Sansa de a lucra intr-o echipa tanara dar profesionista, cu initiativa si foarte dinamica.

DALIAN AUTOTECH ENGINEERING SRL este locata in Sibiu si face parte din grupul DALIAN AUTO-TECH INCORPORATED CORPORATION CHINA. Fondată în octombrie 1990, ca o companie de înaltă tehnologie specializată în principal în planificarea, proiectarea, fabricarea și integrarea Body In White, Dalian Auto este numarul 1 in Asia in sectorul automotive BIW si are o relatie de cooperare si colaborare cu producatori de automobile din intreaga lume ( Coreea, Japonia, SUA, Germania, India etc). Proiectele sale ajung in fabricile marilor producatori de automobile precum BMW, VW GROUP sau DAIMLER.

Prin deschiderea companiei in Sibiu acum doi ani de zile s-a dorit extinderea activitatii in Europa de Est urmarind o dezvoltare continua atat in proiectarea cat si in productia elementelor din sectorul auto.

Website: http://www.dlautotech.com

Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 27 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos